Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup samochodu do 7000pln dla singla

MartinG92e 15 Mar 2014 12:47 975 5
  • #1 15 Mar 2014 12:47
    MartinG92e
    Poziom 15  

Witam
    Wiem ,ze na forum jest dziesiątki podobnych tematów ale mam pewien dylemat.
    W przeciągu najbliższego miesiąca będę zmieniał samochód ,mój wysłużony Fiat Cinquecento odchodzi na emeryturę a więc będę potrzebował ,,nowego''samochodu.
    A więc mam takie pytanie co myślicie o takich samochodach jak Honda Civic VI mazda 323f? Myślę ,że znajdę jakiś fajny zadbany egzemplarz w tej cenie(7000PLN).
    Czy może polecacie jakieś inne modele?
    Samochodem będę robił ok 15tys km rocznie więc raczej skłaniam się ku benzynie w ostateczności benzyna +LPG.
    Od auta oczekuję by był stosunkowo mało awaryjny no i spalanie było max 10l w mieście ale oczywiście im mniej tym lepiej.
    Mimo ,że jestem młody nie zależy mi na jakiś tam mega super hiper osiągach myślę ,ze 90KM mi by zdecydowanie wystarczyło.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    ps.
    Fundusze na koszta dodatkowe tzn ubezpieczenie ,jakieś wstępne naprawy tego już nie wliczamy do tych 7000 te 7000 to tylko i wyłącznie na zakup samochodu.

0 5
  • #2 15 Mar 2014 12:58
    markoz7874
    Poziom 31  

Dla singla powiadasz? Sprawdź więc czy tylnie siedzenia są "wygodne" ;)
    Honada Civic jest OK.
    Ale przy Twoich wymaganiach co byś nie kupił będzie OK.

0
  • #3 15 Mar 2014 13:06
    MartinG92e
    Poziom 15  

hehe :D no w cienkim jak dało radę to w Hondzie myślę ,że bez problemu :)

No Honda bardzo mi się podoba i szczerze napaliłem się na nią jak szczerbaty na suchary.
    A może mi ktoś powiedzieć jak cenowo wypada zakup części ?
    Jakie są najsłabsze punkty samochodu ,na co mam uważać przy zakupie itd?

0
  • #4 15 Mar 2014 13:45
    markoz7874
    Poziom 31  

MartinG92e napisał:
    hehe :D no w cienkim jak dało radę to w Hondzie myślę ,że bez problemu :)

No Honda bardzo mi się podoba i szczerze napaliłem się na nią jak szczerbaty na suchary.
    A może mi ktoś powiedzieć jak cenowo wypada zakup części ?
    Jakie są najsłabsze punkty samochodu ,na co mam uważać przy zakupie itd?

Mam kilkunastoletnia Hondę i odpukać się nie psuje. Wszyscy moi znajomi podobnie nie narzekają.
    Tankujesz paliwo, wymieniasz olej, filtr paliwa, co jakiś czas tłumiki, zmieniasz opony itp. Jedyny problem, że już zaczęła ją powoli łapać rdza.
    Nie pytaj o ceny części, bo nie po to się kupuje samochód aby non stop tanio naprawiać ale aby jeździć i się nie psuł. Japończyki rzadko się psują o ile nie zepsuje ich właściciel.

0
  • #5 17 Mar 2014 00:53
    chojinka
    Poziom 27  

Honda - super
    toyota corolla
    mazda 323f
    nissan primera
    hyundai elantra ma natomiast bogate wyposażenie seryjne

0
  • #6 17 Mar 2014 15:06
    MartinG92e
    Poziom 15  

markoz> dokładnie ,nie po to kupuje się samochód aby się psuł ;)
    Chojinka> Elentra hmmm no wyposażenie fakt faktem bogate ale mi się nie podoba .
    Co do Corolli to musiałbym pomyśleć a tak w ogóle to musiał bym znaleźć jakiś ciekawy egzemplarz.
    Ja jakoś mam słabość do Japonczyków i raczej będę się skłaniał ku Hondzie Civic ;)

Dzięki za pomoc.

0