Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ST340015A - Uszkodzona partycji systemowa oraz odzyskanie danych z partycji

panaxe 15 Mar 2014 13:47 1374 3
    panaxe
    Level 9  
    Witam
    Jakiś czas temu "wyłożył" mi się dysk Segate ST340015A 40 Gb z dwoma partycjami na pokładzie C i D (wyświetlane J: i N:)
    J: systemowa (zainstalowany Windows Xp Sp3)
    N: z danymi

Dysk był podłączany poprzez złącze IDE->USB na zasilaczu zewnętrznym. Niestety coś musiało się stać w trakcie podłączenia, bo po wykryciu na dysku J: pojawiał się i pojawia się już tylko taki komunikat:
    "J: nie jest dostępny
    Plik lub katalog jest uszkodzony lub nieczytelny"

Natomiast na partycji N: z danymi zniknął dość ważny folder dla mnie, który był widoczny tylko przez chwile po wejściu na ta partycje, teraz niestety nie jest już widoczny. A to w sumie najbardziej na nim mi zależy, aby go odzyskać.

W między czasie dokonałem wg jednego z poradników przywrócenia partycji programem DMDE i tak to wygląda w chwili obecnej:

Nic więcej nie robiłem, bo nie chce narobić coś gorzej niż jest obecnie. Niestety tutaj nie wiem czy jeszcze da się uratować ta partycje J:

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak można by odzyskać ten folder z dysku N: (bo na pewno nie był usuwany przeze mnie) albo czy jest szansa, aby zobaczyć na obu dyskach jakie foldery i pliki były usuwane w ostatnim czasie?

Bardzo mi na tym zależy.

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zobacz czy jak otworzysz partycję w DMDE to będą widoczne dane.
    panaxe
    Level 9  
    mbo wrote:
    Zobacz czy jak otworzysz partycję w DMDE to będą widoczne dane.

Niestety poza wyborem dysku fizycznego na starcie i tego okna, które wyświetla się wraz z aktualnym partycjonowaniem nic innego nie potrafię wykonać w tym programie, więc jakbyś mógł mi powiedzieć jak otworzyć te dwie partycje w tym programie będę wdzięczny.

artaa wrote:
    Wstaw obrazek SMART z CDI.
    http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

Takie rzeczy często mają przyczynę w umierającym HDD.

Ściągnąłem CDI oraz HDtune i zainstalowałem - nic innego sensownego poza tym głównym oknami nie widzę:

Jakieś jeszcze inne pomysły jak mogę zobaczyć "niby usunięte" foldery na dysku N: oraz przywrócić do normalnego formatu NTFS tą partycje J:
    dzięki