Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daf lf 55 220 z 2010 - Adblue czujnik NOx emisja powyżej 5g

ra32uk 15 Mar 2014 14:04 5115 12
 • #1
  ra32uk
  Level 9  
  Witam.Mam taki problem w moim dafie wyświetliła się kontrolka emisji i stracił moc.
  Po podpięciu do kompa wyskoczyły dwa aktywne kody NOx o za wysokiej emisji spalin.
  Wymieniłem więc filtr, zrobiłem standardowe płukanie ciepłą wodą, czyszczenie dyszy i jeden z błędów rozwiązany. Problem jest z tym który mówi-emisja przekroczyła 5g.
  Nowy czujnik nic nie zmienił, parametry podczas pomiarów komputerem dokładnie takie same jak w identycznym aucie mojego kolegi. Czy to katalizator ?
  Co o tym myślicie ? A dodam jeszcze ze to euro 5.
 • #2
  krisbrumm
  DAF Trucks specialist
  zrób programowanie sterownika ECS-DC5 i wówczas ten drugi błąd też zniknie.A czy toi nie jest przypadkiem long time error ten drugi? A adblue nie jest rozcieńczone albo wątpliwej jakości z niepewnego źródła?
  Matematyczne prawdopodobieństwo na dwie usterki na raz jest znikome, czyż nie?
 • #3
  ra32uk
  Level 9  
  Adblue jest od "dafa" więc jestem pewien że jest dobre. Jeśli chodzi o błędy pojawiły się na raz tydzień temu. A co do programowania sterownika, to czemu programować coś co jest zaprogramowane ?
 • #4
  krisbrumm
  DAF Trucks specialist
  Dobre pytanie.
  Aby na nie odpowiedzieć należy rozumieć strategie legislacji OBD.
  A mówi ona o tym, ze blád typu long type error nie może zostać usunięty komputerem diagnostycznym.Według przepisów EOBD po usunięciu usterki powinno sié jeździć i system sam powinie wykryć iż system pracuje już poprawnie i poprzez samodiagnozé sam powinien zgasić warning light.
  Problem w tym ze jak tu jeździć z ograniczeniem mocy oraz z denerwującá kontrolką MIL na desce?
  Dlatego my w serwisach wiemy jak iść na skróty i niejako skrócić ten proces "gaszenia" warning light właśnie poprzez przeprogramowanie sterownika.Nawet, jeżeli zainstalowana w nim wersja oprogramowania jest taka sama jak ta, która właśnie mamy w komputerze diagnostycznym a która to ładujemy podczas programowania.
  Po przeprogramowaniu o ile nie ma blédów statycznych (czyli takich, które sá generowane po przekręceniu kluczyka kiedy to system sprawdza obwody statycznie- kontroluje czy są wymagane rezystancje) bez jakichkolwiek testów emisji NoX.Wówczas nie ma żadnych blédów aktywnych-nawet tych long time errors i gasi kontrolké MIL
 • #5
  ra32uk
  Level 9  
  Opiszę to inaczej, bo chyba się nie zrozumieliśmy. Dostałem auto w spadku po jakimś "angolu" z kontrolką mil na desce i troszkę osłabł. Po tygodniu jazdy strasznie osłabł, wiec odwiedziłem warsztat i podłączyłem do kompa, wyskoczyły dwa aktywne błędy NOx, o za wysokiej emisji. Oba były "long type" .Po zabiegach opisanych wyżej, podczas jazdy testowej jeden z błędów przestał być aktywny, tak jak zresztą powinno się stać. Problem mam z tym drugim. Niby adblue działa poprawnie. Po dezaktywacji pierwszego błędu, moc wzrosła znacznie, ale nie w stu procentach. Jeździłem dzisiaj cały dzień i błąd jak był tak jest.
 • #6
  krisbrumm
  DAF Trucks specialist
  A jak brzmi dokładnie ten pozostały, aktywny błąd? Wole po angielsku jeżeli taki masz ustawiony język interface'u.i podaj też jego kod jeżeli możesz.
 • #7
  ra32uk
  Level 9  
  Adblue NOX sensor emissions excessive 5g
  Kodu brak.
 • #8
  ra32uk
  Level 9  
  Dzisiaj zrobiłem 520 km i autko odzyskało moc w 100%. Kontrolka mil ciągle świeci, błąd ciągle aktywny a mocy nie ogranicza. Może ta informacja w jakiś sposób pomoże?
 • #9
  krisbrumm
  DAF Trucks specialist
  Przeprogramuj sterownik ECS_DC4 i wówczas ten aktywny zniknie i jeździj dalej. Jeżeli znowu wyskoczy, to zrób test wydatku adblue.
 • #10
  ra32uk
  Level 9  
  To jest ECS-DC5 tak dla ścisłości. A co do programowania to taki mialem plan.
  Pojadę do dafa bo ja dysponuję tylko texą która DC5 nie ogarnia. Dam znać co bedzie się działo po programowaniu. Na tą chwilę wielkie dzieki.
 • #11
  kisiol
  Level 20  
  Witam. Byłem dzisiaj dafem na davie w celu przeprogramowania , aby zlikwidować błędy long time. Gość puścił programowania paramets&sowtware ESA2., ale bledy pozostały nie usunął ich. Może ktoś czemu tak się stało. Facet stwierdził że to nowy wersja sterownika i tu już się nie skanuje tych błędów.
 • #12
  swirpac
  Level 10  
  Mam podobny przypadek. Czy dobrze rozumiem że jedyną możliwością usunięcia błędów i zgaszenia kontrolki MIL jest jeżdżenie sprawnym autem tak długo aż samo zniknie?
 • #13
  krisbrumm
  DAF Trucks specialist
  Tak .jezeli przyczyna usterki jest naprawiona I system funkcjonuje juz prawidlowo to system sam jest w stanie to zweryfikowac I zgasi kontrolké