Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Siemens KG37S71/06 - chłodziarka słabo chłodzi, zamrażarka nie działa

15 Mar 2014 18:45 3381 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem z lodówką Siemens KG37S71/06. Przed napisaniem tego posta przejrzałam całe forum i nie znalazłam rozwiązania. Serwisant przez telefon oznajmił, że naprawa jest nieopłacalna bowiem "padł moduł".

Lodówkę dostałam a więc nie znam jej historii. Wg poprzednich właścicieli była w pełni sprawna. Po transporcie (w pozycji pionowej, zabezpieczenie pasami) lodówka odstała 24 h i nadal zdawała się być sprawna. Jednak po czasie okazało się, że chłodziarka bardzo słabo chłodzi, sprężarka chłodziarki włącza się bardzo rzadko na okres kilku minut. Zamrażarka działała bez zarzutu. Razem z chłopakiem po przewertowaniu forum elektrody dostaliśmy się do termostatu, zwarliśmy styki 3 i 4 i okazało się, że sprężarka pracuje na pełnych obrotach, temperatura chłodziarki szybko spadła do pożądanej.
    W międzyczasie okazało się, że w przycisk włączający chłodziarkę zacina się i trzeszczy. Spróbowaliśmy podopychać kabelki i w trakcie okazało się, że zamrażarka przestała działać (działała bardzo dobrze przez okres tygodnia - od momentu transportu). Jednocześnie diody przycisku włączającego zamrażarkę oraz przycisku "super" przestały się świecić. Po zetknięciu styków kabli termostatu sprężarka nie włącza się.
    Jedyny działający sprawnie element to światełko chłodziarki.

W chwili obecnej mam niesprawną chłodziarkę i niedziałającą zamrażarkę... Myślę, że namieszaliśmy coś z kabelkami ale nie jestem pewna. Po przejrzeniu postów wydaje mi się, że po wymianie termostatu chłodziarka powinna zacząć działać. Ale zamrażarka? Co sądzicie? Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam, Kasia.
  • Poziom 15  
    Witam . Namieszaliście okrutnie ale coś z tym fantem trzeba zrobić. W chłodziarce termostat do wymiany. Co do styków termostatu to wejście zasilania styk-6 3- to zasilanie oświetlenia wewnętrznego komory chłodziarki. W temacie zamrażarki to brak zasilania na sterownik.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź!
    Tego, że brak zasilania to się domyśliliśmy ale zupełnie nie wiemy jak to zasilanie podłączyć. Próbowaliśmy dopchnąć wszystkie kable i są dociśnięte... Pozamienialiśmy kable miejscami?
  • Poziom 15  
    Na termostat zamrażarki podłączone są dwa przewody, standardowo brązowy z zasilaniem z sieci i czarny do sprężarki.Wystarczy przyłożyć zwykłą kontrolkę do brązowego przewodu.Jeżeli na kontrolce nie zapali dioda musicie otworzyć osłonę węzła sprężarki i sprawdzić na złączu.Jeżeli na brązowym przewodzie kontrolka wskazuje napięcie to w sprężarce na złączu gdzie przychodzi czarny przewód podłączony jest bezpiecznik termiczny, zdemontować i sprawdzić. Nie zamieniać przewodów.