Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma IP 4000 - Cieknie czarny tusz

ralfik 15 Mar 2014 19:20 1791 5
  • #1 15 Mar 2014 19:20
    ralfik
    Poziom 8  

Witam, w drukarce jak wyżej, stale pojawia sie spora plama czarnego tuszu pod przednią nóżką z prawej strony. Co może być przyczyną tego wycieku i jak temu zaradzić? Dodam, ze drukarka jest używana niemal codziennie, ale nie bardzo dużo. Jak to w domu, kilka stron druku dziennie. Używam głownie zamienników firmy KMP, które jeżeli chodzi o jakość wydruków, niczym nie ustępują oryginałom. Zamienników używam od kilku lat, a wyciek tuszu pojawił się sie kilka tygodni temu. Canon Pixma IP 4000 - Cieknie czarny tusz

0 5
  • #2 15 Mar 2014 21:16
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 16 Mar 2014 20:56
    ralfik
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedź. A teraz drugie pytanie. Jak wymienić ten pampers. Poszukałem po internecie, ale informacje są sprzeczne z przewaga tych, ze jest on niewymienialny. Przy okazji dowiedzialem się, że drukarka powinna sygnalizować błąd przepełnienia. Moja drukarka nie sygnalizuje żadnych błędów.

0
  • #4 11 Maj 2014 18:40
    ralfik
    Poziom 8  

Znalazłem stronę gdzie jest bardzo dobrze i jasno opisane jak rozebrać drukarkę i wymienić pampers:

http://www.druckerchannel.de/artikel.php?ID=1...shop_change_waste_ink_tank_canon_pixma_ip4000

Pampersów nie wymieniałem, tylko wypłukałem i osuszyłem. Wszystko fajnie, tylko że po złożeniu drukarki powstał nowy problem przy pobieraniu papieru z dolnego zasobnika. Gdy zaczynam drukować, słychać cos jakby uderzenie/przeskok jakiegoś elementu w okolicach dolnego zasobnika, papier jest pobierany, drukarka drukuje do momentu aż cały papier wyjdzie z zasobnika oraz połowa jego jest już zadrukowana i w tym momencie drukarka sygnalizuje, ze papier jest zablokowany, a pomarańczowa dioda miga trzy razy. I nic już nie można z tym zrobić nawet jak papier wyciągnę to cały czas miga. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu drukarki ciągle to samo, miga trzy razy, nie można tego zresetować, po podniesieniu pokrywy głowica nie wyjeżdża na środek. Dopiero po ponownym rozebraniu drukarki i jej złożeniu wszystko wygląda normalnie, ale do pierwszego wydruku, przy którym drukarka znowu melduje blokadę papieru. I tak w kółko. Można natomiast bez problemów drukować z górnego podajnika, oczywiście do pierwszej próby wydruku z podajnika dolnego, po którym znowu wszystko się blokuje i tylko rozebranie i ponowne złożenie drukarki pomaga. Co może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Może cos przegapiam przy składaniu drukarki, chociaż obejrzałem ją już dokładnie od każdej strony.

0
  • #6 17 Mar 2016 08:12
    ralfik
    Poziom 8  

Dzięki za wszystkie porady. Historia zakończyla się odłożeniem Canona na półkę i zakupieniem nowego urządzenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów