Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywracanie usuniętego kanału cyfrowego w w odb.Sharp

15 Mar 2014 19:26 2730 5
  • Poziom 2  
    Jak przywrócić usuniety kilka miesiecy temu niechcący kanał TVP2 HD w telewizorze Sharp LC-32SH130EX? Korzystam z anteny zbiorczej. Automatyczna konfiguracja kanałów cyfrowych znajduje mi ten kanał na liście, ale jest czynny dopóki nie wyłączę telewizora. Po włączeniu brakuje numerycznego miejsca tego kanału w spisie, choć liczba kanałów wciaż wynosi 23. Ogłądałam zastępczo TVP2, od dziś kiedy został wyłaczony ten kanał jestem pozbawiona możliwosci ogladania "dwójki". Instrukcja zwyczajowo, jednokierunkowo i przezornie na ten temat milczy...
  • Poziom 27  
    Witaj. To znalazłem w instrukcji do Twojego TV.
    Po każdorazowym wybraniu opcji wyszukiwania automatycznego i naciśnięciu przycisku OK, na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający. Aby rozpocząć proces instalacji, proszę wybrać Tak i następnie nacisnąć OK.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista Sieci, Internet
    Reset tv do ustawień fabrycznych, i ponowna instalacja kanałów, automatyczna lub ręczna, to już jak kto woli i ma o tym pojęcie.
  • Poziom 2  
    Nim zapytałam, też bym tak zrobiła, niestety pomimo iż internetowa instrukcja, tu cytat fragmentu tłumaczenia: "Jak zresetować telewizor LCD Sharp
    J. Anthony Cooley, eHow specjalista-Instrukcje

1 Naciśnij przycisk "Menu" i użyj klawiszy strzałek w lewo i na pilocie, aby wybrać "Ustawienia".
    2 Naciśnij przyciski strzałek w lewo i w prawo, aby przejść do "Reset" i naciśnij przycisk "Enter" na pilocie zdalnego sterowania...
    Read more: http://www.ehow.com/how_7152616_reset-sharp-lcd-tv.html#ixzz2wOKtF0F8
    Read more: http://www.ehow.com/how_7152616_reset-sharp-lcd-tv.html#ixzz2wOKRVHRW " koniec cytatu.

...też tak nakazuje. W USTAWIENIACH w moim typie odbiornika nie ma opcji "Reset", czy "Powrót do ustaw.fabrycznych". Jedyna opcja jaką znalazłam na fotografii w mojej briszurowej instrukcji "Czyść listę zadań" opatrzona wprawdzie odnośnikiem gwiazdkowym, ale bez objaśnienia go, kieruje właściwie na Berdyczów, ponieważ nawet ona nie jest dostępna w typie mojego odbiornika.
    Poradziłam sobie poprzez menu "INSTALACJA", choć telewizor już nie "pierwiastka" pracuje od roku, ale problem rozwiązała mało logiczna, bo ponowna(?!) "PIERWSZA INSTALACJA".
    Za szczere chęci szybkiej pomocy bardzo dziękuję "KOCUREK1970", również i "leszekpo59", któremu jednak podpowiem, że chcąc naprawdę celowo pomóc, poradzić komuś, trzeba wczytać się w problem pytajacego, najpierw samemu postarać się bardzo dokładnie go zrozumieć. Natomiast "mihal2002" przedstawiciel pokolenia wychowanków o mentalności "pokodeksowej" (KODEKS UCZNIA z poł.lat 70), nawet jeśli ma na swoim koncie prawie 7 tys.postów, ale takich jak powyżej, powinien być z forum przez moderatora usunięty...Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    FIZYCA napisał:
    Natomiast "mihal2002" przedstawiciel pokolenia wychowanków o mentalności "pokodeksowej" (KODEKS UCZNIA z poł.lat 70), nawet jeśli ma na swoim koncie prawie 7 tys.postów, ale takich jak powyżej, powinien być z forum przez moderatora usunięty..

Najbardziej prawdziwa uwaga jaką czytałem od dłuższego czasu na tym forum.