Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCX-4200 - Linia pasek pionowy na wydruku po wymianie rolki pobierającej

CyberJunkiePl 15 Mar 2014 19:37 1998 3
  • #1 15 Mar 2014 19:37
    CyberJunkiePl
    Poziom 8  

Szanowni Elektrodowicze,

mam problem z wydrukiem z Samsung SCX-4200, wymieniana była rolka pobierająca papier, po złożeniu przez praktykanta pojawił się pionowy pasek wzdłuż całej kartki. Kasetę z tonerem wymieniono na nową, oryginalną Samsung - problem nadal występuje.

Problem: biała linia/pasek pionowy przez całą stronę A4
    Toner: oryginalna, nowa kaseta Samsung
    Operacje: problem po wymianie rolki pobierającej papier

Czy coś zostało źle złożone? Dodam, że gdy podniosłem drukarkę wypadła śrubka.
    Wydruki są idealne lecz przez całą długość pojawia się równa, ostra linia.

Stronę testową wydrukowałem na otwartej szybie skanera aby to uwidocznić, drukarkę rozbierałem już 2 razy (nie całkowicie) i nie zauważyłem, żadnych wystających ani leżących elementów. Drukarka w miarę czysta, choć gdzieniegdzie w środku są kropki po starym tonerze.

Przykładałem wydruk z przodu i z tyłu i nie mogę zlokalizować problemu, linia na wydruku nie wygląda na "wydrapaną" jakimś elementem - bo na papierze nie ma śladu. Wyłączyłem urz. podczas druku aby zobaczyć jaki będzie efekt, wydruk z linią wychodzi już za tonerem, przed zespołem utrwalania. Szczegóły na zdjęciach.

Będę wdzięczny za pomoc.

SCX-4200 - Linia pasek pionowy na wydruku po wymianie rolki pobierającej SCX-4200 - Linia pasek pionowy na wydruku po wymianie rolki pobierającej SCX-4200 - Linia pasek pionowy na wydruku po wymianie rolki pobierającej SCX-4200 - Linia pasek pionowy na wydruku po wymianie rolki pobierającej

0 3
  • Pomocny post
    #2 15 Mar 2014 19:44
    czarna691
    Poziom 12  

Może jakieś zabrudzenie na szybce lasera

1
  • #3 20 Mar 2014 00:09
    CyberJunkiePl
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź. Podejrzewam, że rzeczywiście może tak być. Czy muszę rozbierać całą drukarkę czy wystarczy przedmuchać/odkurzyć jakąś jej część?

Gdyby ktoś chciał: Instrukcja serwisowa SCX-4200

0
  • #4 25 Mar 2014 14:17
    CyberJunkiePl
    Poziom 8  

Problem rozwiązany. Wyczyszczono z zewnątrz szybkę modułu lasera, odkurzono środek drukarki, przedmuchano sprężonym powietrzem.

Nad kasetą z tonerem znajduje się szybka, najpierw zauważyłem delikatne uszczerbienie plastiku, następnie jakiś ślad na szybce; finalnie jednak nie powodują one problemu - a jedynie był jakiś brud na szybce. Druk idealny. Pozdrawiam i dziękuję.

0