Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Fagor 1F-4611 - Brak grzania wody. Nie grzeje.

15 Mar 2014 19:45 1653 2
 • Poziom 9  
  Witam! Mam problem z pralką jak w temacie, mianowicie po przeprowadzeniu prania 90°C po kilku dniach przy kolejnym praniu pralka już nie grzała wody, program 40°C przeszedł cały a po końcowym wirowaniu na wyświetlaczu pojawił się komunikat: "BRAK GRZANIA 2 / Wezwij serwis " , wydaje mi się że ma to związek z praniem 90°C przeprowadzonym kilka dni wcześniej. Po zmierzeniu grzałki omomierzem okazało się ma 34Ω, zmierzyłem też termostat (ma 4 końcówki, od lewej 2 białe przewody i 2 czerwone w tym jeden wprost do grzałki) na żadnym styku nie otrzymałem wartości... Czy to oznacza że muszę wymienić termostat? Z tego co zauważyłem to przychodzi tam termostat jak do mastercook'a
  Pralka Fagor 1F-4611 - Brak grzania wody. Nie grzeje.
 • Specjalista AGD
  Zmierz jeszcze raz. Dwa białe powinny pokazać rezystancję (wysoką). Dwa czerwone to zabezpieczenie przed przegrzaniem, które (najprawdopodobniej) zadziałało.
 • Poziom 9  
  Zmierzyłem jeszcze raz i rzeczywiście na 1 i 2 pinie (patrząc od góry na zdjęcie tego termostatu), czyli tam gdzie przychodzą dwa białe przewody jest rezystancja 46kΩ, natomiast na 3 i 4 pinie, gdzie przychodzą dwa czerwone przewody z czego jeden na grzałkę, tam nie mam przejścia... Czy to oznacza że mój termostat jest do wymiany czy może wina leży na płycie z elektroniką???