Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylemat w wyborze samochodu do 15 tyś.

actin 15 Mar 2014 20:05 1779 15
  • #1 15 Mar 2014 20:05
    actin
    Poziom 33  

Witam
    Z powodu zmiany pojazdu powstał ten oto temat.
    Zasadniczo na horyzoncie ma dwa samochody - Land Rover Freelander oraz Hyundai Santa Fe.
    I tu pojawia się pytanie, a mianowicie czy mają koledzy opinie o którymś z tych pojazdów? Czytałem fora, porównania, rankingi oraz o awaryjności i w tym momencie stawiał bym na Hyundaia 2.4 + LPG lub 2.0 CRDI.

Z kolei Rover też mi się podoba, lecz tu stawiam pytanie o trwałość silnika i napędów. W tym samochodzie szukał bym silnika 2.0 TDI BMW z łańcuchem rozrządu.

Proszę o opinie jak i inne propozycje, które mogą koledzy polecić.
    Budżet - 15 tyś.

0 15
  • #2 15 Mar 2014 21:00
    kokosz1981
    Poziom 10  

Rovera odpuść na starcie.

0
  • #4 15 Mar 2014 22:47
    robcio-pl
    Poziom 12  

kup audi A6 ,A4 będziesz ganiał najlepiej tylko nie pojemność 2.5 albo jakąś toyotkę

0
  • #6 16 Mar 2014 20:19
    wichurewicz
    Poziom 24  

Freelandery mają awaryjne napędy, a do tego kosztowne w naprawie. Niebrzydkie i na skutek ściągania tego z Anglii niedrogie, ale więcej zalet nie mają. Trzeba uważać na przekładane egzemplarze, w aucie na handel robi się to po kosztach, a potem już niech się klient sam martwi.

0
  • #7 16 Mar 2014 20:57
    actin
    Poziom 33  

Ok, dzięki wichurewicz. A może jakaś opinia Hyumdai'a? Lub silników 2.0 CRDI? Z oznaczeń wychodzi mi Common Rail, lecz bardziej interesuje mnie awaryjność i spalanie. Z tego co czytałem przy tym silniku o mocy 112 km. spalanie wygląda następująco miasto/trasa/średnie 9,5 / 6,5 / 7,6.

0
  • #8 17 Mar 2014 00:18
    chojinka
    Poziom 27  

Hyundaie były miałem dwa i oba z silnikami benzynowymi. Polecam HYUNDAIA bo nigdy nie miałem problemów z tymi autami a częśći eksploatacyjne były naprawdę w dobrych cenach. Wsiadasz i jedziesz.

0
  • #9 17 Mar 2014 09:54
    cefaloid
    Poziom 30  

actin napisał:
    Zasadniczo na horyzoncie ma dwa samochody - Land Rover Freelander oraz Hyundai Santa Fe. (..)
    Proszę o opinie jak i inne propozycje, które mogą koledzy polecić.
    Budżet - 15 tyś.

Jeśli budżet to 15 tys zł to może się okazać że żaden z nich. 15tys na SUV to po prostu dość mało...

1. Po co potrzebujesz 4x4?
    2. A może raczej potrzebujesz nie napędu 4x4 ale wyglądu SUV ?

W zależności od odpowiedzi na to pytanie Freelander moze wypaść ze stawki - napęd na tył ma przez sprzęgło wiskotyczne - za słabe na trudny teren, ale wystarczające by dojechać ośnieżoną drogą do domu. Hyundai ma o niebo lepsze rozwiązanie - do 2004r motowano prawdziwy trzeci dyferencjał, a później sprżegło elektromagnetyczne. Gorsze, ale i tak lepsze niż wiskoza Land Rovera.

W zależnosci od odpowiedzi na pytanie czy w ogóle potrzebujesz 4x4 czy tylko wygląd SUVa, możesz kupić tańszego Hyundaia z napędem na przód.

0
  • #10 17 Mar 2014 11:22
    actin
    Poziom 33  

Właśnie chciałem tego Hyundai'a z napędem na przód. Tylko właśnie szukam opinii o tym silniku 2.0 CRDI. Ma kolega może propozycje na inne auto w tej puli? Chodzi głównie o miejsce na wózek, zakupy, przewieźć coś.

0
  • #11 17 Mar 2014 18:58
    cefaloid
    Poziom 30  

Znam silnik 2.0CRDI z Hyundai Tucson, na razie nie sprawia żadnych problemów. Te same silniki stosuje też Kia. Cała rodzina 2.0 CRDI jest udana i nie stwarza problemów tylko niestety dość dużo palą. Tucson ma bardzo dobry współczynnik jakości do ceny i mogę go polecić ale w dieslu i 4x4 to 8l to minimum. Santa Fe niestety nie znam od strony eksploatacyjnej ale z 4x4 i 2.0 CRDI spodziewałbym się 10l/100km jak nic...

0
  • #13 17 Mar 2014 19:30
    cefaloid
    Poziom 30  

150km no i niestety spalanie w Tucson to 8l przy delikatnej jezdzie. Ale np Grand Vitara pali podobnie więc taki urok ciężkiego auta z 4x4...

0
  • #14 17 Mar 2014 19:40
    actin
    Poziom 33  

Ja szukam wersji 112 km. więc myślę że spalanie w około 7 L w trasie się zmieści a max 8 w mieście. Chyba że tylko fantazjuje..
    A może kolega ma jakąś inną propozycję?

0
  • #15 17 Mar 2014 19:49
    wichurewicz
    Poziom 24  

Grand Vitara z 1.6 benzyną (106 KM) pali średnio około 10, w mieście 11-12. Diesel 1.9 montowany w Grand Vitarze również pali podobnie, ma coś około 120 KM zdaje się. Stały napęd 4x4 i wysoka buda muszą tyle zeżreć.

Nie jestem pewien czy zmieści się w budżecie, ale może Kia Sportage? Typowe napompowane kompakty, udające terenówki, pojawiły się stosunkowo niedawno, więc i ich cena nie będzie najniższa (Suzuki SX4/Fiat Sedici, Nissan Qashqai, Mitsubishi ASX i te inne dziwadełka).

0
  • #16 17 Mar 2014 21:12
    actin
    Poziom 33  

Nie potrzebuje stałego 4x4. Chodzi mi o komfort jazdy, wraz z odrobiną różnych mniejszych czy większych rzeczy. Przyznam że Santa Fe z napędem 2WD przód do mnie przemawia.

0