Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka KD355CRE - mocne iskrzenie przy lewych obrotach

15 Mar 2014 21:53 3630 5
 • Poziom 16  
  Ostatnio dorwałem wiertarkę Black Decker KS355CRE ,wiertarka działa prawidłowo przy obrotach w prawo natomiast przy przełączeniu na obroty w lewą stronę mocno iskrzy na komutatorze oraz spadają obroty ,wirnik wydaje mi się dobry ,miał może ktoś taki przypadek?
 • Poziom 16  
  Wynika to z konstrukcji tego typu silnika , przystosowanego głównie do pracy z obrotami w prawo . W celu zmniejszenia iskrzenia szczotki są mechanicznie przesunięte , na stałe , o pewien kąt względem tzw. strefy obojętnej, w kierunku przeciwnym do założonego kierunku obrotów oznacza to że przy pracy w przeciwnym kierunku następować będzie zwiększone iskrzenie , pogarszające parametry pracy . W lepszej klasy wiertarkach zmiana kierunku obrotów związana jest z mechanicznym przesunięciem szczotek w inne położenie .
 • Poziom 16  
  Czyli znaczy to że tak ma być? A czy to nie wpływa na zużycie komutatora.?
 • Poziom 12  
  W lewo pracujesz sporadycznie
 • Poziom 38  
  Mozliwe tez ze szczotki sa na wykonczeniu i przy lewych obrotach zaczynaja sie mocno przechylac w prowadzeniach, co zmniejsza powierzchnie styku z komutatorem.
 • Poziom 15  
  Warto też dodać że w takich przypadkach często ogranicza się maksymalne obroty w lewo poprzez zastosowanie w w górnej części klawisza blokady mechanicznej która uniemożliwia wciśniecie go do końca.