Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RS20BRH - nie chłodzi

15 Mar 2014 23:24 3015 5
 • Poziom 11  
  Lodówka Samsung RS20BRH przestała chłodzić. Zamrażarka działa poprawnie. Na wyświetlaczu temperatury chłodziarki dwa segmenty, jak na poniższym zdjęciu, bardzo jasno świecą. Po naciśnięciu przycisku ustawiania temperatury, wyświetla nastawioną temperaturę, ale po kilkudziesięciu sekundach wskakuje to co widać na zdjęciu. Jaka może to być usterka?

  Pozdrawiam forumowiczów.


  Samsung RS20BRH - nie chłodzi
 • Poziom 11  
  Dodam dalsze obserwacje objawów usterki.
  1. Przy naciskaniu przycisku Fridge od nastawiania temperatury chłodziarki i zmienianiu jej od 1 do 7, na wyświetlaczu temperatury chłodziarki jasno świeci prawy górny segment prawej cyfry i to przy temperaturach 1, 2. 3, 4 i 7, czyli tych cyfr dla, których ten segment jest aktywny. Gdy pozostawię nastawę na dowolnej temperaturze z zakresu 1 do 7 stopni, wyświetlacz wraca do stanu jak na zdjęciu załączonym do pierwszego posta.
  2. Górna ścianka otworu "barku" jest cały czas gorąca, tzn. jak otworzę drzwiczki "barku" i dotknę górną ściankę po lewej stronie to czuję gorąco. Temperatura jest wysoka ale palec mogę trzymać, nie doznaję oparzenia.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  Kolejne objawy:
  Wczoraj po opróżnieniu części lodówki tzn. chłodziarki, wyjęciu półek i szuflad i umyciu tego przedziału, bez wyłączania, chłodziarka po pewnym czasie zaczęła działać poprawnie. Niestety, po około 2 godzinach usterka wróciła.
  Dzisiaj rano cała lodówka została wyłączona z prądu na ok. 11 godz., drzwi chłodziarki były otwarte a zamrażarka była wypełniona produktami i jej drzwi były zamknięte. Ten eksperyment nic nie pomógł. Dziwne, że wczoraj chłodziarka sama się i naprawiła i sama ponownie się zepsuła. Czy to coś zmienia w diagnozowaniu?
 • Poziom 11  
  ff16 dzięki za zainteresowanie i podpowiedź, ale mam jeszcze prośbę. Czy mógłbyś okreslić lokalizację tych elementów, które radziłeś mi sprawdzić? Jeszcze jedno, czy lodówka SR-S2027C posiada układy elektryczne i elektroniczne takie same jak lodowka RS20BR, czy tylko zewnetrznie są podobne? Chodzi o to czy przy naprawie RS20BR mozna korzystać z instrukcji serwisowej lodówki SR-S2027C.
 • Poziom 11  
  Po eksperymentach z wyłączaniem lodówka zaczęła jeszcze gorzej pracować. W zamrażarce nie można było już uzyskać tak niskiej temperatury jak wcześniej.
  Na ścianie tylnej lodówki jest naklejka ze schematem. Po wymontowaniu płyty głównej elektroniki i odłączeniu od niej wtyczek, można było pomierzyć na tych wtyczkach poszczególne elementy. Okazało się, że jest przerwa w gałęzi Defrost heater - Thermal fuse. Ponieważ grzejnik nie jest wysokotemperaturowy, można było od razu założyć, że uszkodzeniu uległ bezpiecznik termiczny. Jest on zabudowany na tylnej ściance komory zamrażarki.
  Lodówka naprawiona.
  Załączam foto schematu oraz foto obu stron płyty głównej.