Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poważne pytanie Od¶wieżanie TV w 3d

nicramx 16 Mar 2014 00:33 2019 25
    nicramx
    Level 8  
    Witam, jak duże, optymalne musi być od¶wieżanie w telewizorach z 3D aktywnym, a jakie w 3D pasywnym by móc ogl±dać komfortowo filmy.
    melok
    Level 9  
    Witam

z tego co się orientuj± to zaczyna wszystko ładnie wygl±dać przy min 400 Hz.Do 3D aktywnego 200 Hz musi być żeby w ogóle działało a przy pasywnym 100 wygl±da okropnie 200 tak sobie a 400 ok przynajmniej jak porównywałem tv marki lg. Proponowałbym jak±¶ plazmę panasonica.
    nicramx
    Level 8  
    Rozumiem, po prostu zależy mi na braku migotania w aktywnym 3D. W pasywnym jakie znaczenie maj± Hz ? obraz jest lepszy ? mniejsza widoczno¶ć poziomych linii ?
    melok
    Level 9  
    Im więcej Hz tym płynniejszy jest obraz podczas 3D ale i z tym nie można przesadzić bo póĽniej obraz jest nie naturalny, a o jakich modelach my¶lisz?
    nicramx
    Level 8  
    Taki model TV : LG 32LM620 pasywne 3D i Samsung UE32F6100 aktywne 3D ale coraz bardziej przekonuję się do LG tylko wła¶nie czy to lepszy wybór ?
    melok
    Level 9  
    Tak Lg będzie lepszy, ma smarta z wifi,multi tuner i 4 pary okularów.

Dodano po 56 [sekundy]:

A i dwurdzeniowy procesor
    nicramx
    Level 8  
    tylko, że na smarcie mi nie zależy bo i tak będę miał PC podpięte pod TV, a co do samego 3D testowałem dzis w sklepie i wydaje mi sie, ze w samsungu efekt 3D bardziej "wychodzi z ekranu"
    melok
    Level 9  
    No dobra a czy był ten sam sygnał na jednym i na drugim bo od filmu też to zależy jaki jest efekt,z reszt± moim zdaniem 3d na 32 calowym tv będzie słabo wygl±dać może lepiej 39,40 cali.
    nicramx
    Level 8  
    wła¶nie nie, obraz był inny więc mogło to być spowodowane innym materiałem filmowym, tak tyle ze 3D ma byc dodatkiem raz na czas, co do pozostałych warto¶ci chyba korzy¶ć na stronę LG
    nicramx
    Level 8  
    do aktywnego 75 zł ;) czasy drogich okularow mineły
    bm007
    Level 8  
    Mam lg 42 3D i pasywne okulary. Jestem troche zawiedziony. Głębia jest ok wygl±da ładnie ale nie ma efektu wychodzenia obiektów z TV. Planuje zakup soniaka z aktywnym 3D.
    SprawdĽ sobie co wolisz w Media Markt lub Saturnie. Tam masz możliwo¶ć porównania które Ci lepiej pasuje.
    nicramx
    Level 8  
    tak, sprawdzałem w saturnie i faktycznie w samsungu efekt 3d "wychodził" z TV owiele bardziej, ale czy to nie kwestia ustawienia tego w opcjach telewizora i w róznicy materiałów 3D ?
    korrus666
    Level 40  
    Z wychodzeniem z ekranu wszystko zależy od materiału wideo. Wiem bo sprawdzałem sobie na pasywnym LG 55 cali i było super. To czy co¶ wychodzi przed ekran czy nie nie zależy od technologii (pasywne czy aktywne). Pasywne uważam za wygodniejsze. Okulary s± mniejsze i nie potrzebuj± zasilania. W aktywnym okulary przesłaniaj± widok na zmiana w obu oczach, co jest bardziej męcz±ce niż pasywne.
    nicramx
    Level 8  
    osobi¶cie na LG i ich materiałach widziałem więcej głębi jak wychodzenia z ekranu
    User removed account
    User removed account  
    nicramx
    Level 8  
    ten samsung ma 200Hz i jak dla mnie to wystarczaj±co, a co z okularami, będ± pasowały starsze modele czy muszę kupić najnowsze ?

Dodano po 2 [minuty]:

np. ten model ? Samsung SSG-3550CR/XC. W akcesoriach do niego, podany jest nowszy model SAMSUNG SSG 3570 i teraz pytanie czy ten 3550 też będzie działał ?
    User removed account
    User removed account  
    nicramx
    Level 8  
    A może kto¶ to sprawdzał ? Nie chcę wydać pieniędzy w błoto mimo, że na chłopski rozum powinny być ok.
    kry1972
    Level 18  
    Witaj, z tym 3d to się zbytnio nie " podniecaj " jak pisze KORRUS 66 wszystko zależy od danego filmu. Fajny to gadżet, jeżeli film jest z odpowiednimi efektami. Filmów 3D w UE40ES6800 już trochę obejrzałem , i wierz mi szczerze, z dobrymi efektami, jest ich jak na lekarstwo. Z po¶ród nich jedynie z efektami wychodz±cymi z ekranu to Moim zdaniem filmy : Żółwik Sammy, oraz Oszukać przeznaczenie cz.4 i 5. Moja propozycja, to nagraj 1 z tych filmów powiedzmy na pendrive, idĽ z nim do sklepu i zobacz efekty w LG okularami pasywnymi, oraz w Samsungu z aktywnymi. Być może w innych modelach TV, efekty będ± jeszcze lepsze. Pozdrawiam i dobrych filmów z efektami 3d życzę.
    User removed account
    Level 1  
    nicramx
    Level 8  
    odległo¶ć ok. 2m
    osób hmm powiedzmy ze 2
    nicramx
    Level 8  
    dobra dzięki wielkie, zdecyduję się na aktywne, temat do zamknięcia