Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha AW2816. Jak podłączyć procesor gitarowy (stereo)?

16 Mar 2014 01:38 1290 4
  • Poziom 27  
    Nie wiem w jaki sposób podłączyć procesor gitarowy do multitracker'a Yamaha AW2816. Z tego co widzę ta Yamaha nie posiada wejścia stereo tak abym mógł podłączyć procesor bezpośrednio jednym kablem z Yamahą.

Czy wobec tego mam zrobić tak:
    z procesora gitarowego z wyjścia lewy i prawy podłączam dwa kable do dwóch wejść miksera zajmując tym samym dwa kanały?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    marek-zarzycki napisał:
    mam zrobić tak:
    z procesora gitarowego z wyjścia lewy i prawy podłączam dwa kable do dwóch wejść miksera zajmując tym samym dwa kanały?

Dokładnie w ten sposób, ponadto trzeba skręcić panoramę w obu kanałach (1 - w lewo, 2 - w prawo).
  • Poziom 27  
    Sorki z góry za lamerskie pytania ale jestem początkujący w tym.

Ok czyli podłącze w sposób jak pisałem wyżej. Zajmę wówczas dwa suwaki miksera. I co jeśli będę chciał podnieść trochę poziom głośności tak podłączonego efektu? Będę musiał jednocześnie podnosić dwa suwaki co wydaje się trochę niewygodne przy miksie. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się może z takim rozwiązaniem w mikserach, że obydwa suwaki są zblokowane ze sobą i podnosząc jeden automatycznie podnosi się drugi dla drugiego kanału?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    marek-zarzycki napisał:
    Czy ktoś z forumowiczów spotkał się może z takim rozwiązaniem w mikserach, że obydwa suwaki są zblokowane ze sobą i podnosząc jeden automatycznie podnosi się drugi dla drugiego kanału?

To się nazywa parowanie (lub linkowanie) kanałów. Sprawdź w dokumentacji rejestratora, czy jest taka opcja.
  • Poziom 27  
    Ok, sprawa załatwiona. Oczywiście dało się to sparować aby suwaki przesuwały się razem. Dzięki za wskazówkę i pozdrawiam.