Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Samsung scx 3200 poziome blade paski

deser_ 16 Mar 2014 02:46 1062 2
  • #1 16 Mar 2014 02:46
    deser_
    Poziom 2  

Witam,
    wgrałem niedawno fixa do drukareczki i włożyłem do niej zablokowany oryginalny toner (z 2010 r. nawet nie otwierany), patrząc na wydruki proszku jeszcze jest wystarczająco, ale na wydruku pojawiły się widoczne poziome paski, na tyle blade, że na skanie bardzo słabo widać, dlatego nie zamieszczam.
    Pasków jest 5, równoodległe od siebie i na każdym wydruku w tym samym miejscu.
    Przy innym tonerze oczywiście pasków nie ma. Nie wiem która część uległa uszkodzeniu, może wystarczy tylko wyczyścić toner?
    Chciałbym podkreślić, że toner leżał sobie z zaślepką w torebce przez te 2-3 lata nieużywany, więc wątpię, że nastąpiły jakieś uszkodzenia mechaniczne.

0 2
  • #2 16 Mar 2014 12:28
    Imprimarex
    Poziom 24  

Najprawdopodobniej uszkodzony jest wałek OPC (światłoczuły) ten zielony.

Sugeruję najpierw przetrzeć go, a jeśli paski wciąż będą drukowane to wałek do wymiany.

Dla pewności podeślij skan wydruku.

0
  • #3 16 Mar 2014 13:19
    deser_
    Poziom 2  

Dostęp niej będę miał dopiero za miesiąc, ale paski były prawie niewidoczne na skanie nawet przy dużym powiększeniu (być może skaner słaby).
    Znalazłem inny podobny temat :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445472.html
    Lipa, że pierw napisałem a później szukałem.

Paski wyglądają bardzo podobnie jednak są delikatnie węższe, dużo bardziej blade i jest ich 5 :)

Rozumiem, że muszę coś zrobić z tym wałkiem OPC, czy rozsądne jest przełożenie go z używanego zamiennika, który ma dużą słabszą jakość wydruku i przy lewej krawędzi kartki drukuje bardzo blado(ale nie ma poziomych pasków) ?

0