Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Photoshop CS5 - za mało Ramu -

16 Mar 2014 09:22 5232 8
  • Poziom 10  
    Witam, od kilku dni borykam się z problemem w Photoshopie CS5 x64bit.
    Posiadam plik *.tiff który waży 70,7MB i jest rozdzielczości 4962x7017 i rozdzielczości w poziomie i pionie 96dpi. Gdy chcę go otworzyć w photoshopie to wyskakuje mi komunikat "Nie można wykonać polecenia ponieważ brak wolnej pamięci (RAM)". Wydaje mi się, że mój sprzęt nie jest najgorszej klasy i powinien poradzić sobie z takim zadaniem.
    Laptop Lenovo Y560
    intel Core i7 Q720 1,6Ghz (4 rdzenie)
    Ram 8GB (dostępne 6,93GB)
    SSD 128GB + 500GB HDD
    Win 8.1Pro x64bit
    W PS ustawiłem zużycie pamięci na max. 100% czyli na 6160MB, dyski magazynujące zaznaczyłem i ustawiłem w takiej kolejności od najwięcej wolnego miejsca do najmniej. W systemie ustawiłem plik stronicowania (wymiany) na 4335MB i dalej nic, nie mogę otworzyć tego pliku, inne mniejsze mogę otworzyć.Jakieś rady/sugestie?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Użytkownik usunął konto  
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 10  
    Karta graficzna to ATI Radeon HD 5700 z 1GB swojego ramu. Co do zużycia RAM to przed uruchomieniem PS zużycie było 20% po uruchomieniu wzrosło o 2% do 22% (1,6GB do 1,7GB zajętej pamięci). Podczas ładowania pliku nic się nie dzieje bo komunikat pojawia się od razu.
  • Poziom 10  
    Faktycznie wina musi tkwić po stronie RAMU. Fotka 3k x 4k normalnie się ładuje.