Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka z marketu czy używana.

16 Mar 2014 09:38 4101 14
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Potrzebuję porady jeśli chodzi o zakup wkrętarko - wiertarki. Potrzebna mi jest do pracy i to za granicą więc powinny być dwa akumulatory żeby nie czekać na naładowanie. Jestem elektrykiem więc nie będzie jakichś ciężkich prac czasem wywiercić otwór w stali, wkręcić farmera czy dokręcać śruby. Myślę o wkrętarce tej najmniejszej z 10-11Nm. Jest lekka i chyba wystarczająca. Mieści się w skrzynce z narzędziami. Jeśli chodzi o akumulatory to ni-cd czy li-ion? Te drugie są znacznie mniejsze.
    Kupiłem tego Boscha: http://allegro.pl/wretarka-bosch-12-v-i4038804709.html
    Jeśli akumulatory są ok to w porządku ale jeśli trzeba by było wymienić ogniwa to już koszt i czas bo ładowanie i rozładowanie pojedynczych ogniw balansjerem trwa.
    Byłem w obi. Taki einhell: http://www.einhell.pl/sklep,1/?p=17638&c=126#Wiertarko-wkr%C4%99tarka%20RT-CD%2010,8%20Li jest za 199zł niestety z 1 akumulatorem. Taki sam z wyglądu jest chińczyk CMI leż li-ion ale z 2 akumulatorami za 150zł. Jest też za 145zł Black - Decker taki: http://www.blackanddecker.pl/powertools/productdetails/catno/EGBL14K/ ale też z jednym akumulatorem.
    Proszę o poradę kupując z jednym akumulatorem musiałbym dokupić drugi. Większe wkrętarki są z dwoma ale ni-cd duże i ciężkie. Ten Bosch ma 6 lat. Einhell większy kosztuje też ok 180zł ale akumulatory ni-cd. Proszę Was o opinie i dyskusję może coś dziś uda się ustalić.
  • Poziom 39  
    Skoro już kupiłeś Boscha, nie ma on luzów, nie jest zajechany, to dokup do niego nowe akumulatory, byle nie podróby. Ja tak zrobiłem.
  • Poziom 13  
    Kupiłem ale jeszcze go nie mam. Dlatego zastanawiam się jednak nad nową. Kupno akumulatorów to koszt duży lepiej wymienić ogniwa w środku np na ni-mh ale też koszt ja nie mam czasu wyjeżdżam w czwartek do uk. Jeśli bosh jest ok jak twierdzi właściciel i aku trzymają co na 6 lat wydaje się wątpliwe to ok. Ale może lepiej nowego chińczyka np tego skila albo einhela bo te cmi to już chyba zabawki. Szkoda że ten b-d ma jeden aku. tw skile mają po dwa tyle że ni-cd, no nie wien kurcze. Zawsze mam kłopot z zakupem czegokolwiek.
  • Poziom 24  
    Akumulatorki do wymiany to drogi interes, przerabiałem to. W konsekwencji dorobiłem do jednej z wkretarek jakie posiadam zasilacz :) i śmiga jako "sieciowa".
    Skil jest oki (i chyba nie chińczyk).
  • Poziom 18  
    Wyjeżdżasz do UK i tu kupujesz narzędzia? Przecież tam dostaniesz lepsze po niższej cenie[/u]
  • Poziom 16  
    Skil niestety to także chińczyk. Kupiłem w styczniu piłę ukośnicę i pisze na niej made in prc
  • Poziom 13  
    No niestety na tych w obi pisze made in china, ale to przecież bosch więc jest szansa, że tylko składane w chinach a podzespoły bosch. Zresztą powiedzmy sobie od jakiej ceny zaczynają się nie made in china? Pracuję w bardzo dużej firmie na utrzymaniu ruchu jako elektryk i naprawiam elektronarzędzia. Są katowane. Ale na przykład wkrętarka makity za 600-700zł silnik do niej kosztuje 60zł. I to jest chińszczyzna sprzedawana przez serwis. Niech to wszystko szlag .... Kto tych chińczyków wpuścił na rynek z takimi tandetami. Powinny obowiązywać jakieś przepisy zabraniające tego.
    Jest jeszcze chińczyk CMI dwa li-ion i szybka ładowarka. może najtańszy chińczyk. Ale ten skil sprzedawca zachwalał mówił że nie ma zwrotów i dobry serwis. Chociaż serwis mi nie potrzebny jak by się zepsuł to kosz i zakup nowej.
  • Poziom 24  
    Ja mam kilka narzędzi Skila i póki co nie narzekam. Nie wiem czy to "chińczyk"ale pracuję nimi na budowie i wytrzymują.
  • Poziom 24  
    Polecam gorąco sprzęt sprawdzony- WKRĘTARKA WIERTARKA LITOWA CELMA WAK-Li 10DB 18Nm. Niedroga, 2x aku, podświetlenie, poręczna( mieści się w kieszeni, polski produkt. Podobny produkt Makity jest tak samo dobry lecz nieco około 100zł droższy. Kupując produkt z PRC zawsze przepłacisz.
  • Poziom 38  
    bodziot napisał:
    Wyjeżdżasz do UK i tu kupujesz narzędzia? Przecież tam dostaniesz lepsze po niższej cenie[/u]

Zgadza sie.
    Co soboty i niedziele sa tzw. "car boot sale" i jest tego masa, zwlaszacza Dewalta, Makity, itp.
    A jak chcesz nowke, to w B&Q kupisz w ofercie 2 biegowego Dewalta na 18V z dwiema bateriami i ladowarka za £99.

http://www.diy.com/nav/fix/power-tools/drills...WALT-18v-Combi-Drill-and-2-batteries-10668127

Osobiscie to dla elektryka polecam mini JCB zestaw.
    Mocne i poreczne.
    http://www.diy.com/nav/fix/power-tools/drills...l-Driver-And-Impact-Driver-Twin-pack-10957597
  • Poziom 13  
    bodziot napisał:

Rozumiem, że kolega był bądź jest w UK i sprzedaje lub zakupił narzędzia w UK!!!
    Ja jestem w tej chwili i pracuję. Wszystkie narzędzia przywiozłem z Polski. Np wkrętarka DeWalt typowa marketówa u nas w Obi bodajże 145 zł z 1 akku. Tutaj ten sam model tylko 2 akku tez ni-cd 85 funtów. Tak jest ze wszystkimi narzędziami.
    Temat do zamknięcia.
    Pozdro z UK
  • Poziom 12  
    Z marketu, w Leroy Melin puścili Celmy w dobrych cenach.
    Elektrotom - mam dokładnie ten sam sprzęt. Nie do zdarcia.