Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kraft & dele 6500E - Podłączenie agregatu do ups'a i od ups'a do sterownika

16 Mar 2014 11:47 2718 5
 • Level 9  
  Witam,
  Chcielibyśmy podłączyć agregat Kraft & Dele 6500E do UPS APC SMART 2200 i od UPS do sterownika ST28 pieca Defro . Wczoraj podczas braku prądu i już na ostatnich minutach UPS'a próbowaliśmy podłączyć agregat do niego, niestety UPS nie chciał pobierać prądu. Ze względu na strach przed awarią UPS'a nie kombinowaliśmy już więcej. Jak prawidłowo wykonać to połączenie?? Czy coś musimy dokupić co będzie pomiędzy agregatem a UPS'em??? Jak to rozwiązać?

  Ps. Jak długo baterie UPS'a APC Smart 2200 ładują się po całkowitym rozładowaniu? gdyż po wczorajszym braku prądu po raz pierwszy UPS ten rozładował się całkowicie i do chwili obecnej jest w trybie ładowania (ikonki od baterii migają) - jedna kreska (baterii) nadal się nie świeci.
  bardzo dziękuje za dobre rady.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 25  
  Dobrym rozwiązaniem byłoby dołączenie większej ilości informacji dotyczących samego "agregatu".
  Smart 2200 w dowolnym wykonaniu (tutaj również warto dokładnie podać model) jest zasilaczem zbudowanym według topologii line-interactive. Oznacza to między innymi, że podczas pracy z sieci napięcie z jego wejścia kierowane jest na wyjście. Możliwa jest (w pewnym zakresie) "skokowa" stabilizacja tego napięcia dzięki układowi AVR.
  Zadaniem UPS-a jest ochrona zasilania odbiorników, czyli zapewnienie odpowiednich wartości chwilowych napięcia. Jeżeli urządzenie zasilone jest ze źródła, którego napięcie (wartość chwilowa) odbiega od wartości spodziewanej przez UPS-a, urządzenie przełącza się na pracę bateryjną.
  Przy współpracy z "agregatem" możemy rozpatrywać kilka scenariuszy:
  - napięcie wyjściowe agregatu nie spełnia określonych parametrów, UPS traktuje to jako brak napięcia zasilającego (nie podejmuje próby przełączenia na pracę "z sieci")
  - "agregat" generuje prawidłowe napięcie, przy próbie przełączenia (obciążenia) następuje skokowe obciążenie "agregatu", który chwilowo zmienia parametry napięcia wyjściowego, ta zmiana traktowana jest przez UPS jako zanik napięcia zasilającego, UPS przechodzi do pracy bateryjnej, napięcie wyjściowe "agregatu" stabilizuje się, UPS podejmuje próbę przełączenia na zasilanie sieciowe, w chwili dołączenia obciążenia "agregat" zmienia parametry napięcia wyjściowego UPS przechodzi do pracy bateryjnej i .... tak "dookoła Wojtek".
  Sam UPS prawdopodobnie na tylnej "ścianie" posiada przycisk za pomocą którego można ustawić 3 poziomy "czułości" - można próbować ustawić najniższy poziom (dioda LED umieszczona przy przycisku nie świeci).
  Mruganie wskaźnika naładowania baterii może wynikać ze sposobu zaprogramowania UPS-a (nie mylić z "kalibracją"), częściowo może być związane również ze stanem baterii.
  Warto więc na początek dokonać przywrócenia ustawień fabrycznych UPS-a za pomocą programu Pwrchute i odpowiedniego kabla komunikacyjnego. Po ustawieniu wartości domyślnych warto przestawić próg zadziałania trybu Smart-boost z poziomu 208V do poziomu (prawdopodobnie) 196V lub 198V.
 • Moderator of Electrical engineering
  Czy ten model może zasilać urządzenia elektroniczne ,bo inne wersje tej firmy mają do tego celu inwertery . Sprawdź w instrukcji no i czy agregat wydaje napięcie .
 • Level 25  
  Krzysztof Reszka wrote:
  Czy ten model może zasilać urządzenia elektroniczne ,bo inne wersje tej firmy mają do tego celu inwertery . Sprawdź w instrukcji no i czy agregat wydaje napięcie .


  Kolego ! Czy można jaśniej i prościej ?
 • Moderator of Electrical engineering
  A o tym kolego myślałem ;
  http://www.kraftwele.pl/index.php/agregaty
  Może nie spotkałeś takich, tu fragment DTR.
  Zastosowanie układu inwertorowego (falownika cyfrowego) pozwala na bezpośrednie zasilanie odbiorników elektrycznych oraz elektronicznych, czułych na wahania napięcia, częstotliwości jak również inne zanieczyszczenia prądu występujące w pozostałych typach układów prądowych (np. odbiorniki RTV, AGD, sterowniki oraz wentylatory CO). pozdrawiam.
  Ps.Dele zapomniałem że to ta chińska podróbka.
 • Level 1  
  kraft delle to sa agregaty chińskie