Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubiquiti Bullet M5 HP - -nie "widzi" go żadne urządzenie bezprzewodowe

hardsoft 16 Mar 2014 12:53 1146 5
  • #1 16 Mar 2014 12:53
    hardsoft
    Poziom 2  

Zainstalowałem Ubiquiti Bullet M5 HP z anteną dookólną Trans Data 5 GHz DZ12 i ustawiłem go jako Access Point. Po podłączeniu zasilania urządzenie nie jest widoczne w eterze. Nie wykrywa go żaden komputer z kartą WiFi czy też np. telefon.
    Czy urządzenie będzie wykrywane tylko przez takiego samego typu sprzęt, ustawiony jako STATION, czy też przez każdy komputer z WiFi?
    W opcjach AirOS nie pokazują się żadne dane dotyczące anteny - tak jakby jej nie było. Czy może tak być że antena nie pasuje do tego urządzenia?
    Chciałbym dodać że posiadam takie 4 urządzenia i takie same 4 anteny, nie może więc to być wina chyba samego Bulleta M5, bo problem jest taki sam na wszystkich.

0 5
  • #2 16 Mar 2014 13:00
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Pewnie urządzenia są na 2ghz.

0
  • #3 16 Mar 2014 13:48
    smario11
    Poziom 31  

Telefony i komputery maja karty na 5Ghz?
    Pamietaj ze przy 5Ghz musi byc widocznosc optyczna zeby to sprawnie dzialalo.

Mam dziwne przeczucie ze po prostu kupiles zle Bullety i anteny bo Ciebie interesuje 2,4Ghz

0
  • #4 16 Mar 2014 13:50
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

hardsoft napisał:
    Po podłączeniu zasilania urządzenie nie jest widoczne w eterze. Nie wykrywa go żaden komputer z kartą WiFi czy też np. telefon.

Co to za telefony i jakie karty sieciowe w komputerach. Prawdopodobnie masz wszystko na 2,4GHz tak jak koledzy wcześniej wspominali.

0
  • #5 16 Mar 2014 14:22
    CHACA
    Poziom 43  

I nie wykryją jezeli nie mają kart 5GHz. Nie ma co tu dużo dywagować. Zmiana na 2,4GHz albo kart sieciowych w komputerach albo Ubiquiti.

0
  • #6 16 Mar 2014 23:25
    hardsoft
    Poziom 2  

No i strzeliłem sobie w kolano. Dziękuję wszystkim za pomoc. Muszę wymienić urządzenia na 2,4 GHz.

0