Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

INTEGRA 64 - Automatyczne podnoszenie / opuszczanie rolet

16 Mar 2014 13:38 2838 12
  • Level 12  
    Witam,
    Posiadam centralką INTEGRA 64. Za pomocą przekaźnika firmy PULSAR MF011 zrobilem sobie automatyczne zamakanie rolet przy zazbrojeniu alarmu. Na wyjsciu centralki mam ustawiona rodzaj wyjscia jako "Wskaznik czasu na wyj." i polaczylem wyjscie oraz jeden COM z przetnikiem. Pod przerzutnik podalem tez kable z napieciem, ktore podaja prad na silniki. Sprawa dosc prosta. System dziala tak juz 3 lata.

Naszlo mnie ostatnio by zrobic sobie takze podnoszenie rolet po rozbrojeniu alarmu.
    I tak ... kolejny przerzutnik MF011, kabelki pod inne wyjscie z centrali i COM, prad z przerzutnika na podnoszenie zaluzji i ..... tutaj zaczyna sie moj problem ....
    Jaki rodzaj wyjscia ustawic ? Jezeli ustawiam "Wskaznik czasu na wej" przerzutnik nie reaguje. Co ustawic na wyjscie z centralki by po rozbrojeniu alarmu, ewentualnie wpisaniu kodu, centralka podawala przez np 30 sekund sygnal na to wyjscie? Macie jakies propozycje ?

Jak w inny sposob zrealizowac automatyczne podnoszenie?
    Pragne zaznaczyc, ze podlaczenia sa poprawne, bo wystarczylo ze przestawilem ustawienia w integrze i nowy przerzutnik zaczal opuszczac zaluzje przy zakodowaniu. Problem lezy w ustawieniu Typ wyjscia na Integrze.
    Kto mi podpowie jak to zrobic, by przez 30 sekund po rozkodowaniu alarmu Integra podawala sygnal na ktores wyjscie z centrali

Czy oprócz ustawienia typu wyjsca nr 10, bo pod to mam podlaczony przekaznik do zamykania musze jeszcze cos robic?

Posiadam INTEGRE 64.

Z GORY DZIEKUJE !!!!!
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • OptexOptex
  • Level 22  

To powinno działać.
  • Level 12  
    Dziękuję za odpowiedź.

Mam takie ustawienia i ....
    Przy zamykaniu wszystko działa... opuszcza się itd jak było wcześniej...
    Przy otwieraniu ... brak reakcji ... jakby integra nie dawała znaku życia

Dodano po 19 [minuty]:

Dziwnym jest to, ze gdy ustawilem out 10 jako roleta w gore i out 11 jako roleta w dol i podialem pod out 11 kabelek z przekaznika to podczas uzbrobojenia nie bylo sygnalu na przekazniku - tzn nie zadzialal on nie ruszyly sie rolety...
    jak tylko zmienilem typ portu na wskaznik czasu na wyjsciu - wszystko zaczelo chodzic.

Czy moze mnie ktos oswiecic co ja zle robie ??

moj przekaznik to PULSAR ---> http://www.pulsar.pl/pl/instrukcje/AWZ511.pdf

R+ podlaczylem do wyjscia z centrali INTEGRA
    R- podlaczylem do wyjscia COM z centrali
  • OptexOptex
  • Level 22  
    Ustaw wirtualne wejście np.40 na typ linii 8-według wyjścia. Do tego wirtualne wyjście na typ 20 - wskaźnik czasu na wejście. Powiąż wejście 40 z wyjściem, a następnie w ustawieniach wyjścia 10 - sterującego roletą dodaj numer wirtualnego wejścia nr 40. Wtedy w tabelce którą zamieściłeś w poście w kolumnie WYZWALANIE pojawi się wejście 40 i to ono będzie wyzwalało podnoszenie rolet.
  • Level 12  
    Dziękuję za radę.
    Proszę jednak o uszczegółowienie :)

Stworzylem wejscie 64 tak jak napisales

Do tego stworzylem wyjscie jak mowiles ...

Jak teraz zrealizowac to co napisales - powiez wejscie z wyjsciem??
    Jak dalej poustawiac to co napisales ?

Prosze o pomoc...
  • Level 22  
    Linię 64 ustaw jako 47- bez akcji alarmowej. W kolumnie ''wyzwalanie'' dla wyjścia sterującego roletą wpisz wejście 64. Powinno już działać.
  • Level 12  
    dziekuje za kolejne podpowiedzi...

linie 64 poprawilem....

jaki typ wejscia ustawic dla wyjscia 10 - tego fizycznego sterujacego roleta ??
    rozumiem ze w nim mam ustawic jako wyzwalanie wejscie 64? Tylko jaki typ tego wyjscia ustawic....
  • Level 22  
    Wyjście 10 ustaw jako 105 - roleta w górę, czas działania ustaw na 40 sekund.
  • Level 12  
    Nie mam pojęcia dlaczego ... ale .... wygląda na to, że nie działa...

Mam wirtualne wejście nr 64
    Mam wirtualne wyjście nr 20

W wejściu 64 mam ustawioną opcję bez akcji alarmowej

W fizycznym wyjściu nr 10 gdzie mam podpięte kabelki do przekaźnika mam wpisany typ wyjścia 105 roleta w górę. Oczywiście zgodnie z tym co każe dokumentacja integry wyjscie 11 mam jako roleta w dół.
    Czas działania wyjścia 10 mam ustawiony na 30 sekund, a w polu wyzwalanie mam wybrane wejście 64.

I efekt jest taki .... wchodzę do domu, rozkodowuję dom i .... następuje ... nic. Przekaźnik nie dostaje sygnału od centrali, ponieważ nawet dioda na nim się nie zapala....

Kto potrafi mi pomóc jak to wszystko poskładać ?
  • Level 22  
    Jeżeli posługujesz się programem DLOADX, to otwórz sobie zakładki stan wejść i stan wyjść i popatrz, czy w trakcie wyłączania poprawnie działają zaprogramowane wejścia i wyjścia. Jezeli stwierdzisz, że wyjscia działaja tak jak trzeba, to wtedy problem leży po stronie podłączenia przekaźnika. OUT 10 jest wyjściem niskoprądowym.
    Przekaźnik musi być podłączony pomiędzy wyjście OUT 10 ( R-), a +12 V ( R+)
  • Level 12  
    Tak, posługuję się programem DLOADX. Czy wejścia i wyjścia będą w jakiś sposób podświetlone podczas działania jeżeli będę podłączony po RS do centrali?
    Wystarczy, że odpalę wejścia i wyjścia i będę mógł zaobserwować to??

Przekaźnik mam taki
    http://www.e-alarmy.pl/1326p-awz511---modul-przekaxnikowy-pulsar-ms.html
    Jest to niskoprądówka, więc powinno być ok.
    Podłączonego mam tak -

R+ podlaczylem do wyjscia z centrali INTEGRA
    R- podlaczylem do wyjscia COM z centrali - (tego samego com pod które podłączony jest przekaźnik odpowiedzialny za opuszczanie)
  • Level 22  
    Wejścia i wyjścia będą podświetlone. Zwróć uwagę, że pierwszy przekaźnik prawdopodobnie podłączyłeś do wyjścia wysokoprądowego, gdzie na wyjściu OUT pokazuje się +12 przy aktywnym wyjściu. Wyjście niskoprądowe działa odwrotnie- przy aktywnym wyjściu na zacisku OUT pojawia się masa. Odbiornik należy podłączyć pomiędzy OUT, a +12.