Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Altus 300 - Membrana - Kevlar czy Oryginalna

AmpliMania 16 Mar 2014 14:25 1467 3
  • #1 16 Mar 2014 14:25
    AmpliMania
    Poziom 1  

Witam. W moich starych poczciwych Altusach padły zawieszenia membran (sparciały, wysypały się) do tego jedna z kopułek, wcześniej jak jeszcze nie ja użytkowałem kolumny została lekko wgnieciona, dlatego postanowiłem zregenerować oba głośniki niskotonowe (GDN 30/100/11). Od razu zaznaczę, że wymiana samego zawieszenia i kopułki nie wchodzi w grę ze względu na dość kiepski stan samej membrany - kolumny dobre cztery lata stały nieużytkowane w "kanciapce" gdzie wilgoć była dość duża.

Pojawił się jednak dylemat, jaką membranę wybrać - oryginalną membranę Tonsilowską, czy może membranę z kevlaru (ponoć niezniszczalna przy domowym użytkowaniu)? Jeżeli macie doświadczenie z kevlarem to proszę o opinię jak bardzo przy tym wynalazku spada jakość dźwięku, oczywiście o ile takie spadki po montażu są w ogóle zauważalne.

• #2 16 Mar 2014 15:30
    PawelMajda
    Poziom 14  

Oczywiście, że oryginalną. Inna zmieni parametry głośnika, a tym samym brzmienie zestawu może się zdecydowanie zmienić (zazwyczaj na gorsze).
    najlepiej zamówić membrany ORYGINALNE, a nie podobne lub 'też z celulozy'.
    Żadnych gumowych zawieszeń, żadnego włókna szklanego, żadnego kevlaru/włókna węglowego.
    Tylko oryginały.

• #3 16 Mar 2014 15:46
    wariato
    Poziom 43  

Papier jest lepszy jeśli chodzi o membranę. W domowych warunkach będą działać xx lat. Plastikowe, kevlarowe to się nadają do samochodu gdzie są zmienne warunki. No i oryginalna membrana nie zmieni praktycznie parametrów głośnika.

• #4 17 Mar 2014 21:38
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Tylko oryginalne zapewne membrana kevlarowa jest o wiele cięższa niż papierowa i głośnik straci swoje parametry np.Skuteczność.Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME