Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Bora tdi - EGR cały czas otwarty

in2dex 19 Mar 2014 18:37 11391 38
    in2dex
    Poziom 10  
    Panowie już zrozumiałem zasadę działania EGR; sprawdziłem go działa! Pisałem o tym wyżej wiec nie mówcie mi o zamęcie. Dwa to ja nie jestem mechanikiem i nie napiszę tematu "mam notlauf i wiem co się popsuło" Tylko napisałem tak bo nie jestem mechanikiem i szukam tu wiedzy.
    Napisałem EGR działa, przewody zrobione, N75 zregenerowane, odma wyczyszczona, przepustnica i gruszka sprawdzona. Wiec mechanicy co zostało na liście skoro na vag jest że przeładowanie? TURBINA
    Robokop dał ostrzeżenie ale tak samo na nie zasłużył . Ja wiem że w tej dziedzinie to wy fachowcy, ale troche pokory i zrozumienia bo ja to elektronik a mechanika mnie nie obchodzi do puki mi samemu się nie popsuje i tacy wielcy mechanicy.. jak komuś światła źle działają, sterownik od gazu, immobilizer, czujniki to przylatują do mnie z podkulonym ogonem tacy wielcy mechanicy po zawodówkach. Tylko ja wiem że jeden zna się na tym drugi na czymś innym.
    Wczoraj wieczorem u sąsiada z tą samą usterką dobraliśmy się do turbo zmiennołopatkowej w skodzie. Dziś po namoczeniu ją wyczyściłem i samochód śmiga. Śruby lekko poszły bo czyścił mu mechanik niedawno. I uważam że trzeba być chyba kaleką aby nie być wstanie jej wyczyścić. Jutro biorę się za swój
    trans-serwis
    Poziom 39  
    in2dex napisał:
    to przylatują do mnie z podkulonym ogonem tacy wielcy mechanicy po zawodówkach.
    A ty jaką szkołe skończyłeś że piszesz
    in2dex napisał:
    do puki mi samemu się
    in2dex napisał:
    IT, Elektyka (chobbista)

Dodano po 1 [minuty]:

in2dex napisał:
    Napisałem EGR działa, przewody zrobione, N75 zregenerowane, odma wyczyszczona, przepustnica i gruszka sprawdzona. Wiec mechanicy co zostało na liście skoro na vag jest że przeładowanie? TURBINA
    Czyśc turbinę i napisz dla potomnych o efektach.
    in2dex
    Poziom 10  
    inżynier informatyki, uprawnienia elektryczne z eksploatacji i dozoru do 6KV, obecnie jako automatyk w branży suszarnictwa, i dorabiam sobie oraz rozwijam hobby tworząc drobne urządzenia i sterowniki elektroniczne wykorzystując programowalne mikroprocesory AVR. Rok przerwy i idę na magistra na wydział techniczny.
    A na to z lewej nie patrz bo było to ustawiane dawno, a zaglądam tu rzadko przez panujące tu chamstwo nierzadko.
    Gdy jadę do mechaników zmienić sobie przykładowo opony to nie odzywam się bo się nie znam wiele o tym co robią na co dzień, ale jak ktoś do mnie przyjdzie i chce mieć sterownik zasilany przykładowo 12V a sterować urządzeniami na 220V tymi dwunastoma to się nie śmieje i grzecznie tłumaczę bo nie mają obowiązku tego wiedzieć. Wiec polecam trochę pokory
    domex32
    Moderator Samochody
    in2dex napisał:
    Wczoraj wieczorem u sąsiada z tą samą usterką dobraliśmy się do turbo zmiennołopatkowej w skodzie.

Dobre....

Wstaw jakiś fotoporadnik :)

Jedną z przyczyn może być też
    in2dex napisał:
    N75 zregenerowane
    in2dex
    Poziom 10  
    On ma ten sam motor ale z wirusem, ja mam go w borze a on w octavi. N75 u niego nie dotykaliśmy powiem szczerze tylko od razu na turbo bo się uparł i po części miał racje. Jako ciekawostkę powiem że tak jeździł około roku i gdy potrzebował kogoś wyprzedzić to poruszał stacyjką. Najważniejsze aby ją dobrze złożyć. Najlepiej najpierw na początku sprawdzić sztangę bo w razie jej awarii da radę po kaskadersku ją wymienić bez zdejmowania turbo. Gdyby olej puszczała to bym ją już komuś musiał zawieźć.
    trans-serwis
    Poziom 39  
    in2dex napisał:
    Wiec polecam trochę pokory
    To raczej dla siebie. Ja mam wykształcenie średnie techniczne jeszcze z komuny i 30 lat praktyki w zawodzie, ale jak się pisze "hobbysta" i "do puki" to uczą w szkole podstawowej.
    in2dex
    Poziom 10  
    No to tak samo jesteś inżynierem jak i ja. Bo inżynier to nie tylko wykształcenie ale też to czym się zajmujemy. Mi pokory nie brakuje nie mam zamiaru się z tobą licytować, w tej branży jesteś mistrzem fachu a ja nie skromnie powiem że jestem w innej dobry choć chce być jeszcze lepszy. Co do " do puki" chce pisać poprawnie, ale nie mogę- mam nadzieję, że zrozumiesz co mam na myśli.
    Ten temat można zamknąć. Co do foto poradnika to niezły pomysł i myślę że czas mi pozwoli aby udokumentować to od A do Z.
    trans-serwis
    Poziom 39  
    domex32 napisał:
    Wstaw jakiś fotoporadnik
    in2dex napisał:
    Co do foto poradnika to niezły pomysł i myślę że czas mi pozwoli aby udokumentować to od A do Z.
    Nie zauważyłeś że to był żart. Takich poradników jest już w sieci setki.
    in2dex
    Poziom 10  
    Nie przejrzałem jeszcze całych googli :)