Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netiaspot i WR843N - nie działa WISP

16 Mar 2014 16:02 1374 6
  • Poziom 13  
    Witam.
    Chciałbym wzmocnić sygnał na piętrze w mieszkaniu.
    Czy jest możliwość połączyć Netiaspota bezprzewodowo z routerem TL-WR843ND, tak aby na piętrze był lepszy sygnał z tplinka i dostęp do internetu ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest o ile oba mają tryb WDS.
    Ewentualnie WR843ND jako Repeater.

Wskazane jest jednak połączenie przewodowe (może być przez adaptery PLC).
  • Moderator - Sieci, Internet
    WR843ND ma tylko tryby WISP i Router.
  • Poziom 13  
    W tplinku użyłem opcji WISP i z netiaspotem ta opcja nie działa, nie wiem dlaczego.
    Z ciekawości sprawdziłem tą opcję na innym routerze (DGT FG4B) i zadziałało za pierwszym razem. Wpisałem tylko SSID, BSSID, klucz i poszło.

Z netiaspotem jak wpisze wszystkie dane to tplink się rozłącza i znika z widocznych sieci, jakby wifi w ogóle było wyłączone.

Ma ktoś pomysł ?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zmień LAN IP tplinka na 192.168.2.1.
  • Poziom 13  
    Identyczna sytuacja po zmianie na LAN w tplinku na 192.168.2.1 i po konfiguracji wifi zanika.
    Z ciekawości skonfigurowałem ponownie z DGT i poszło od razu.

Chyba będę musiał oddać tplinka, bo wygląda na to, że jakiś konflikt jest przy konfiguracji lub trzeba coś zmienić dla netiaspota, w porównaniu z dgt.

Można jeszcze coś sprawdzić ?
  • Poziom 10  
    Szanowni Państwo,

Naszym zdaniem działa to tak jak powinno. napisał,Pan że "tplink się rozłącza i znika z widocznych sieci, jakby wifi w ogóle było wyłączone. "
    No i tak powinno być. Tryb WISP sprawia, że router działa "na odwrót".
    Czyli jeżeli klasycznie podpina się sygnał do wejścia kablowego a można go otrzymywać na komputerach przez WiFi, to w trybie WISP router otrzymuje sygnał przez sieć WiFi z innego routera, a komputery mogą uzyskać dostęp poprzez podłączenie się do wejścia przez przewód. Sieć bezprzewodowa TP-Linka powinna zniknać bo służy do utrzymania połączenia z netia spotem
    W skrócie:
    Gniazdko tel - kabel telefoniczny - Netia spot - Wifi - TP-Link w trybie WISP - kabel ethernet - komputer.

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta:
    np. Infonetią, tel. 801 802 803, (22) 711 11 11.
    Dostępne również z telefonów komórkowych. Od pon. do piątku w godz. 22:00 - 08:00 oraz w sob. po godz. 20:00 i niedziele dostępni są jedynie konsultanci techniczni (koszt połączenia wg stawek operatora, zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych).

Inne możliwe sposoby kontaktu z nami:
    http://firma.netia.pl/kontakt,tab,2.html

Pozdrawiamy,
    Netia