Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw kina domowego do dość dużego pokoju - cena maks. 3000zł.

nskowron87 16 Mar 2014 17:00 1350 6
  • #1 16 Mar 2014 17:00
    nskowron87
    Poziom 2  

Witam,
    Planuję zakup kina domowego do dość dużego pokoju - ok. 40m2 połączonego z kuchnią ok 12m2 i korytarzem.
    Interesuje mnie:
    - amplituner
    - głośniki (mam wyciągnięte kable w rogach pokoju do ich podłączenia, więc zasadniczo najlepiej gdyby to były jakieś małe głośniki do podwieszenia)
    - do tego głośnik centralny i subwoofer.

Zastanawiam się w ogóle, czy z takich małych głośników da się wydobyć dość dobry dźwięk na pokój tej wielkości ?? Podłoga w całym pokoju to płytki. Echa jakiegoś wielkiego nie ma, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest to idealny pokój do słuchania muzyki itp.

Sprzęt będzie używany do oglądania filmów, słuchania muzyki (z radia, USB, ważne też by można było go podłączyć do laptopa).

Jako, że nie znam się na tym, stąd proszę o pomoc. Może to być gotowy zestaw lub amplituner i zestaw głośników. Myślałam o firmach: ONKYO, YAMAHA, HARMAN KARDON. TV mam Sony Bravia 46cali 3D, ale porządnego sprzętu SONY w tej cenie chyba raczej nie kupię ?? :)

Z góry dzięki za pomoc :)

0 6
  • #2 16 Mar 2014 22:15
    Pablo1964
    Moderator

nskowron87 napisał:
    Zastanawiam się w ogóle, czy z takich małych głośników da się wydobyć dość dobry dźwięk na pokój tej wielkości ?

Nie ryzykowałbym.
    nskowron87 napisał:
    Podłoga w całym pokoju to płytki. Echa jakiegoś wielkiego nie ma, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest to idealny pokój do słuchania muzyki itp.
    Położenie wykładziny powinno rozwiązać problem.
    nskowron87 napisał:
    cena maks. 3000zł.
    Do 40 m² w tej cenie wchodzi w grę wyłącznie sprzęt z drugiej ręki.

0
  • #3 17 Mar 2014 08:55
    k52
    Poziom 32  

nskowron87 napisał:
    Witam,
    - głośniki (mam wyciągnięte kable w rogach pokoju do ich podłączenia, więc zasadniczo najlepiej gdyby to były jakieś małe głośniki do podwieszenia)

- porządnego sprzętu SONY w tej cenie chyba raczej nie kupię ?? :)

-Głośniki, kolumny w rogach pokoju to tragiczny pomysł ( nie wspominając o upinaniu ich na górze ). Małe, efektowe, na tył, w ten sposób położone jeszcze ujdą w tłumie.
    Pytanie co to znaczy małe, dla jednej osoby będą to typowe głośniczki wielkości mydelniczki 15x10x10 i również z tego tworzywa, dla innej małe to takie 40x20x30cm
    -Sony od dawna nie produkuje godnego sprzętu audio, choć w sumie kupno dobrego amplitunera KD z plastikowymi mikro głośniczkami, nie da oczekiwanego efektu i klimatu.Chociaż na froncie musi stać coś porządnego .

0
  • #4 17 Mar 2014 17:37
    nskowron87
    Poziom 2  

hmm, no od biedy mogło by coś stać na ziemi - jeśli chodzi o wykładzinę - odpada w domu jest pies i celowo zostały położone płytki w kolorze drewnianej podłogi.

Znalazłam na allegro takie coś - ONKYO HTP-948 i TX-NR525 - linku nie mogę wkleić więc wrzucam symbole - cały zestaw za 2999zł, czy takie coś dałoby radę ?? A gdyby te większe kolumny były podwieszone ale skierowane w dół to miałoby to jakiś sens ??

0
  • #5 17 Mar 2014 19:05
    k52
    Poziom 32  

Kurcze szkoda pieniędzy, nie małych zresztą, podwieszane kolumny(głośniki) dobre są w autobusie, jako słuchawki na głowie. Tych ok.50cm² powierzchni nie powinno brakować w takim dużym salonie, chociaż na frontowe. Subwoofer nie uzupełni małych głośników wiszących pod sufitem Niektórzy wrzucają podłogówki i kino do sypialnianych 12m2, co jest też średnim pomysłem, ale tu dominować będzie uderzeniem bas z wofera, reszta pasma pewnie zniknie. Zwłaszcza przy słuchaniu muzyki dźwięk będzie kiepski z takich maluszków pod sufitem.
    Pomyśl może nad podłogowymi frontami, a efektowe uzupełnij jakimiś niedrogimi małymi głośnikami, nawet firmy stx dedykowanymi do tego celu, efekt całości będzie i tak lepszy.

0
  • #6 17 Mar 2014 21:28
    Pablo1964
    Moderator

nskowron87 napisał:
    A gdyby te większe kolumny były podwieszone ale skierowane w dół to miałoby to jakiś sens ??

Żadnego.
    k52 napisał:
    efektowe uzupełnij jakimiś niedrogimi małymi głośnikami, nawet firmy stx dedykowanymi do tego celu, efekt całości będzie i tak lepszy.
    Ale daleki od dobrego, gdyż dla spójności brzmienia w kinie wszystkie kolumny powinny pochodzić z jednej serii.

0
  • #7 20 Mar 2014 19:22
    nskowron87
    Poziom 2  

ok Panowie, plany się zmieniły :) biorę amplituner DENON x1000 + jakiś zestaw kolumn do 3000zł najchętniej 5.1, ale 5.0 też może być od biedy :) Co polecacie ?? :)

0