Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Technics SV500 +TV Sony 47w805

maslak1905 16 Mar 2014 17:56 2316 11
  • #1 16 Mar 2014 17:56
    maslak1905
    Poziom 9  

Witam mam takie urządzenia:

TV Sony Sony 47w805
    Wzmaczniacz Technics SV500
    Dekoder NC+Sagecom

Obecnie mam podłączone wyjście AUX ze wzmacniacza do dekodera Sagegom (przez wyjście jack) za pomocą kabla"cincz" wszystko jest ok.

Ale chciałbym, żeby był podłączony wzmacniacz do TV, bo jak np oglądam TV naziemną czy dvd to juz głosu nie ma czy da się tak?

Jest jakiś sposób żeby podłączyć bezpośrednio TV do wzmacniacza?

0 11
  • Pomocny post
    #2 17 Mar 2014 15:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Pomożemy.
    Jeśli tv posiada wyjście słuchawkowe, to kabel mini jack-2 chinch załatwi sprawę.
    Jack w tv, a chinche do wzmacniacza, pod jakieś wejście.

0
  • Pomocny post
    #3 17 Mar 2014 16:03
    Polon_us
    Poziom 40  

Wg instrukcji tego telewizora z boku telewizora masz wyjście Audio Out/wyjście słuchawkowe. Możesz połączyć to wyjście kablem minijack -> 2 x CINCH do wzmacniacza np. wejście Tape1 IN - nie możesz użyć gniazd wejściowych Phono w wzmacniaczu - piszę to na wszelki wypadek.

To jest najprostsza metoda, choć wszystkie możliwości nie są wyczerpane :)

Powodzenia :)

0
  • #4 17 Mar 2014 16:46
    maslak1905
    Poziom 9  

Dziękuję...wam próbowałem tak ale...sytuacja wygląda tak że pod wejście słuchawkowe mam podpięte słuchawki bez przewodowe ...ale podpinałem pod wejście słuchawkowe i aux chinch i były nie wiem jak fachowo się nazywa "sprzężenia" zakłócenia itd.

Jak wpinam w wyjście jack w dekoderze nc+ jest ok ..ale dekoder ma iść w odstawkę

0
  • #5 17 Mar 2014 17:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

No to można jeszcze "wyciągnąć" dźwięk z portu EURO,
    potrzebna przejściówka:
    Amplituner Technics SV500 +TV Sony 47w805
    i najzwyklejszy kabel 2 chinch-2 chinch, i do wzmacniacza.
    Oczywiście, jeśli port EURO nie jest wykorzystywany, do przyłączenia jakiegokolwiek sprzętu?.

0
  • #6 17 Mar 2014 17:08
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, jeżeli wyjście słuchawkowe masz wykorzystane, można przejść do planu "B" :)

Telewizor ma wyjście optyczne, które można wykorzystać. Aby je podłączyć do Twojej wieży będą potrzebne :

- kabel optyczny Toslink,
    - adapter cyfrowo-analogowy
    - kabel 2 x CINCH

Dekoder podłącza się kablem optycznym od strony TV, a CINCH od strony wieży. I to wszystko :)

0
  • #7 17 Mar 2014 18:30
    maslak1905
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:
    No to można jeszcze "wyciągnąć" dźwięk z portu EURO,
    potrzebna przejściówka:
    Oczywiście, jeśli port EURO nie jest wykorzystywany, do przyłączenia jakiegokolwiek sprzętu?.

Czy przez taką przejściówkę normalnie będę miał głos z TV i ewentualnie wszystkich innych sprzętów podpiętych pod TV, np dekoder NC+, blu-rey?

Patrząc na cenę tej przejściówki będzie to chyba optymalne rozwiązanie.... i będzie powód żeby kupić blu rey:) złącze euro pod dvd:)

0
  • #8 17 Mar 2014 20:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

maslak1905 napisał:
    Czy przez taką przejściówkę normalnie będę miał głos z TV i ewentualnie wszystkich innych sprzętów podpiętych pod TV, np dekoder NC+, blu-rey?

Głowy nikt nie da, bo licho wie, jak producent rozwiązał to w tym tv, ale powinno to działać.
    maslak1905 napisał:
    złącze euro pod dvd:)

Jeśli nadal wykorzystujesz to gniazdo, do podłączenia DVD, to potrzebny będzie ZAMIAST tej przejściówki kabel EURO-EURO/2 chinche audio.

0
  • #9 18 Mar 2014 09:33
    grubs
    Poziom 32  

maslak1905 napisał:

Jeżeli urządzenia będą podpięte przez HDMI to na wyjściu euro nie będzie dźwięku.
    Najlepszą opcją w Twoim przypadku jest podpięcie tak jak sugerowano na początku, czyli do wyjść audio chinch. "Sprzężenia" mogą być spowodowane zastosowaniem marnej jakości kabli. Kup ekranowane.

Moderowany przez Dzimi:

Na prośbę Autora tematu - odblokowuję. Jednocześnie temat pozostaje obserwowany

0
  • #10 02 Gru 2014 20:02
    maslak1905
    Poziom 9  

Troszkę odświeżę temat ...czy pod ten wzmacniacz podepnę Subwoofer Yamaha YST-SW012 i jak to najlepiej zrobić ..do którego wyjścia we wzmacniaczu i czy w ogóle da się podpiąć pozdrawiam

Mam nadzieję iż moderatorzy nie wyrzucą tego zapytania z tekstem, że zaniżam poziom, ale taki urok Polaków każdy ma się na wszystkim znać, dzięki za pomoc,

0
  • Pomocny post
    #11 03 Gru 2014 06:03
    Polon_us
    Poziom 40  

Ten subwoofer to jest aktywne urządzenie, także specjalnego kłopotu z podłączeniem do wzmacniacza nie powinno było być.
    Subwoofer ma jedno wejście liniowe, należy podłączyć je do wyjść REC OUT Tape1 lub Tape2. Nieważne lewy czy prawy kanał. Przy niskich częstotliwościach to nie ma większego znaczenia.

Z jednym należy się liczyć. Te wyjścia REC OUT w wzmacniaczu są o stałym poziomie wyjściowym, niezależnym od ustawienia głośności w tym wzmacniaczu.
    W praktyce oznacza to, że zmiany ustawienia głośności w wzmacniaczu nie wpłyną na poziom basów z subwoofera.
    Także ustawienie głośności w subwooferze należy wybrać optymalnie, do najczęściej używanego poziomu dźwięku w wzmacniaczu.
    To taka moja sugestia.

Powodzenia.

1
  • #12 03 Gru 2014 12:18
    maslak1905
    Poziom 9  

Dziękuję bardzo za dokładną instrukcję:) ten subwoofer, będzie uzupełnienie głośników Tonsil Schereza 160, które właśnie odebrałem po renowacji pozdrawiam.

0