Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yanmar F215D - Praca silnika w trybie awaryjnym

16 Mar 2014 18:14 1455 4
  • Poziom 10  
    W ciągniku Yanmar F215D pojawił się problem, po około 20-30 s normalnej pracy silnik ogranicza gwałtownie obroty i nie reaguje na dźwignię gazu. Praca na bardzo wolnych obrotach pozwala jedynie na dojechanie do garażu. Po ponownym uruchomieniu sytuacja się powtarza. Dzieje się to nieregularnie. Przez pół dnia nic nie można zrobić, natomiast następnego dnia jest wszystko ok. Proszę o pomoc w znalezieniu usterki.
  • Poziom 21  
    Nie ma problemu z zasilaniem w paliwo?
  • Poziom 10  
    Wymieniłem filtr paliwa. Paliwa był pełen zbiornik i do pompy dopływało właściwym strumieniem. Jedynie co mogłem wcześniej zauważyć, to to, że układ się zapowietrzał i trzeba było podpompować pompką) Jeszcze raz wymienię paliwo ( coś kolor oleju napędowego po zimie przypomina herbatę z mlekiem).
    Pytanie pozostaje odnośnie sprawy cykliczności właściwej i wadliwej pracy z częstotliwością dnia.
  • Poziom 21  
    To chyba prosty silnik z mechaniczną pompą- nie ma tam czegoś takiego jak tryb awaryjny.
  • Poziom 10  
    Wszystkie elementy układu paliwowego sprawdziłem i wymieniłem filtr paliwa, paliwo. Sprawdziłem drożność zbiornika paliwa, wszystko ok. Ostatnio jak byłem na „ranczu” musiałem 7 razy wyłączyć silnik i ponownie uruchomić. Po takiej „batalii” można było już normalnie pracować. I to cały dzień z małymi przerwami ( koszenie mulczerem trawy w sadzie). W sumie nadal nie wiem w czym tkwi problem. Objaw jest taki sam cały czas jak opisałem wcześniej.