Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hecht- czy to dobre urządzenia?

16 Mar 2014 18:18 84477 14
  • Poziom 8  
    Witam, jesienią kupiłem dom z ogródkiem. Teraz muszę kupić trochę narzędzi: sekator do żywopłotu, kosiarkę, podkaszarkę, myjkę ciśnieniową , piłę spalinową itd. Szukam po różnych firmach. Ostatnio zwróciłem uwagę na urządzenia Hecht. Zastanawiam się nad propozycją z tej firmy, mało jednak jest opinii. Te które są, są pozytywne. To czeska firma. Jeżeli ktoś może podzielić się doświadczeniem, wiedzą w zakresie urządzeń tej firmy, będęwdzięczny.Może jakieś inne propozycje?!
  • Poziom 9  
    Firma czeska, ale sprzęt to chińszczyzna w najczystszej postaci. Do wczoraj miałem wertykulator/areator tej firmy i powiem, że ogólnie dramat. Modelu nie pamiętam, dwa w jednym, moc coś 1600W. Z rzeczy istotnych: tandetne wykonanie, od początku ślizgał się wielorowkowy pasek napędowy nawet przy najwyższym ustawieniu noży tnących. Z racji konstrukcji brak możliwości zamontowania napinacza. W maszynach innych firm które oglądałem napęd jest przez pasek zębaty, a nie wielorowkowy. Brak jakiegokolwiek uszczelnienia łożyska na wałku (od strony aluminiowego koła pasowego) i pył który się tam dostawał spowodował wczoraj skuteczny zgon wertykulatora. W sumie to się cieszę, że się rozleciał bo tylko wył, miałem to ustrojstwo od pięciu lat i używałem w sumie jakieś trzy razy z wczorajszym dniem włącznie. Nie wiem jak reszta ich sprzętu ogrodniczego, ale dla mnie są skreśleni.
  • Poziom 10  
    A ja mam najtańszą piłę HECHT 45, kosę spalinową HECHT 152, oraz kosiarkę HECHT 551 SB, oraz sekator HECHT 925 i jestem bardzo zadowolony. Piła ma już ponad 2 lata. Sam szukuje opał na zimę, pocięła już bardzo dużo drzewa i sprawuje się idealnie. Reszta urządzeń też jeszcze nie była nigdy w serwisie. Ale jeżeli chodzi o tego typu urządzenia "dużo tańsze od konkurencji" uważam że "jak dbasz tak masz".
  • Poziom 12  
    Dwa lata temu kupiłem kosę Hecht 145 i też się cieszyłem, do teraz. Ta kosa ma 3 cechy: syf, syf i jeszcze raz syf. Nawet 2 sezonów nie wytrzymała. Lepiej już przepić te kilkaset PLN a nie wydawać na ich produkty, przynajmniej nie tracisz tyle nerwów.
    Jak zaniosłem gaźnik do miejscowego serwisanta kos, to mi doradził bym na targu kupił drugi za parę złotych. Fakt takie gaźniki są dostępne za 20-30 zł nawet w Internecie. Po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że miał tację. Oryginalny gaźnik Walbro kosztuje ponad 200PLN, to jeśli cała kosa kosztuje 500, więc na resztę kosy zostaje 300 zł? Miałem wcześniej kosę Victus BC32. Niby też nie specjał, a wytrzymała 6 lat. Dodam tylko, że tego Hechta kupiłem sugerując się właśnie opinią jednego internetowego znawcy, że niby czeska produkowana w Chinach, ale dobra. To jest totalny szajs.
  • Poziom 12  
    Właśnie remontuję drugą kosę Hecht 145. Nierozważnie doradziłem ten zakup kuzynowi. Moja wtedy jeszcze chodziła. U mnie wytrzymała niespełna 2 sezony, u kuzyna 1 sezon. Ponieważ swoją wyremontowałem zeszłego roku przyszedł czas na remont i tej drugiej. Jeśli kogo interesuje co tam wysiada, to informuję, że albo uszczelniacze na wale, albo gaźnik, albo i to i to.
    U swojej wymieniłem uszczelniacze i dałem nowy gaźnik za około 30zł z przelotem gardzieli 15mm. Po tym zabiegu kosa chodziła w zeszłym roku i w tym też już pracowała parę godzin. Uszczelniacze dałem porządne, więc do ich następnej wymiany upłynie trochę czasu, a gaźnik? - no cóż może i w tym roku jeszcze trzeba go wymienić, bo nie wierzę w jakość gaźnika za 25-30zł.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Sorki za odkop, ale dostałem do naprawy kosiarkę Hecht 4041. Kosiarka bardzo mało używana. Po rozebraniu po prostu dramat. Silnik uszkodzony z powodu braku zabezpieczeń na tulei trzymającej tłok na korbowodzie. Tuleja się wysunęła i porysowała cylinder. Jak się popsuje to po prostu w przysłowiowe pokrzywy i tyle.
  • Poziom 10  
    Witam, może ktoś się orientuje w kosiarkach spalinowych tej firmy jakiego producenta siedzą tam silniki bo chyba bardzo podobne są do NACa ?
  • Poziom 1  
    Posiadam sprzęt tej czeskiej marki i sprawuje sie całkiem niezle. 3 rok i odpukac wszystko ok. Mam sekator spalinowy piłę chyba hecht 46 oraz kosę na silniku Briggsa i klasa wszystko hula! Polecam
  • Poziom 33  
    Mam piłę łańcuchową teleskopową tej firmy. Od nowości nie działa smarowanie łańcucha. Firma jest głucha na emaile i formularze kontaktowe. Nie odpowiedzieli w czasie gwarancji. Rozebrałem urządzenie i sprawdziłem drożność układu smarowania - wszystko niby dobrze a oleju nie podaje. Używam tego okazyjnie i po prostu moczę łańcuch w oleju manualnie co jakiś czas.
    Więcej nie kupię sprzętu tej "marki".
  • Poziom 1  
    Sprzęt o dobrej jakości w dobrych cenach. Gwarancja dwuletnia, serwis, części zamienne co jest ważne, bo można używać przez lata.
    Osobiście kupiłem pilarkę 46 za jedyne 299 zł i sprawuje się świetnie. Mam jeszcze siekierę do rozłupywania, która jest trzy razy tańsza od innych markowych firm. Polecam.
  • Poziom 20  
    Z tymi częściami to nie jest aż tak kolorowo.
  • Poziom 16  
    Właśnie się zastanawiam nad kosiarką Hecht, która jest dziś w niezłej promocji cenowej, ale po przejrzeniu tego tematu odpuszczam.
    Jedyne pozytywne opinie to typowy marketing szeptany forumowiczów o dorobku 1 postu.
  • Poziom 20  
    Podaj model tej kosiarki to Ci powiem czy się opłaca w to pchać.
  • Poziom 16  
    kamilo23 napisał:
    Podaj model tej kosiarki to Ci powiem czy się opłaca w to pchać.

Hecht 543
    Do kupienia dziś za 600 zł na ole
  • Poziom 20  
    Najtańsza chińszczyzna jeszcze z typowym silnikiem. Ja jakbym miał kupować to odpuściłbym sobie.

Nie wszystkie modele hechta to badziew bo widziałem ile niektóre kosiły i jak były styrane życiem to aż się trochę łapał że to jeszcze jeździ.

Szukaj z silnikiem b&s lub loncinem.