Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik 50ccm do roweru - Jak zamontować silnik w rowerze??

Młody3123 16 Mar 2014 19:28 15720 11
 • #1
  Młody3123
  Level 14  
  Elo. Chcę kupić ten silnik do mojego starego roweru ,ale zanim go kupię boję się ,że będzie problem zamontować ten silnik w tym rowerze :| . Boję się ,że jak kupię ten silnik to stracę sporo kaski ,bo nie będzie się dało go zamontować.

  link do silnika : http://allegro.pl/silnik-50-do-roweru-rowerowy-skuter-promocja-i4041236963.html

  pomiędzy silnikiem a zębatką na kole mogą być przeszkody (za szeroka opona,pedały mogą zawadzać...)

  czy to faktycznie jest na każdy rower?? jest napisane ,że do każdego roweru ale ile w tym prawdy?
  Dostałem od nich instrukcję jak zamontować silnik na rower ale nic nie ma o wymiarach tego silnika .:cry:
  Pytałem się w innym temacie ale nie dostałem odpowiedzi więc może teraz dostanę:
  -jak z awaryjnością tych silników???  - czy jeżdżąc spokojnie z prędkością około 45 km/h przejadę te 10000 kilometrów?? wiadomo przez pierwsze 500 km nie będę przekraczał tych 20 km/h będę jeździł na niższych obrotach by nie przegrzać. ogólnie zgodnie z instrukcją

  -Czy w tym silniku są 3 biegi?? czy tylko 1 do przodu??

  -Jest to rower z silnikiem "wspomagającym" czyli jadąc przy użyciu silnika zobaczę policję z odległości tych 300 m zgaszę silnik i przejadę obok nich pedałując czy mogą się do czegoś doczepić?

  OTO ZDJĘCIA ROWERU
  Pytałem si Silnik 50ccm do roweru - Jak zamontować silnik w rowerze?? Silnik 50ccm do roweru - Jak zamontować silnik w rowerze?? Silnik 50ccm do roweru - Jak zamontować silnik w rowerze?? Silnik 50ccm do roweru - Jak zamontować silnik w rowerze?? Silnik 50ccm do roweru - Jak zamontować silnik w rowerze?? Silnik 50ccm do roweru - Jak zamontować silnik w rowerze?? Silnik 50ccm do roweru - Jak zamontować silnik w rowerze??

  Zamierzam zamówić ten silnik jutro ale zanim to zrobię wolę się was zapytać niż kupić i wyrzucić pieniądze w błoto, więc proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dzięki
 • #2
  bruns
  Level 30  
  Stary "ruski "silniczek do roweru , Mam takowy tylko stary model z wkrecaną głowicą .Ten jest nowszy i ma głowicę na szpilkach ale konstrukcja ta sama . Silnik pasował do rowerów męskich np. Ukraina . Do górala nie wiem , może być za gruba srednica rur ramy aby pasowały obejmy mocujące silnik .
  Innym problemem jest dołożenie dodatkowej zębatki do tylnego koła po lewej stronie tylnej piasty ( dodatkowy łańcuch do silnika ) oraz obliczenie ilosci zębów w zależności do obwodu koła , aby mieć odpowiednie przełożenie .
  Silnik nie posiada żadnych biegów , jest tylko cierne mechaniczne sprzęgło sterowane linką .
  Na wyłączonym silniku jazda na "pedałach " jest bardzo ciężka , możliwa tylko przy wyciśnietym sprzęgle które stawia duży opór .
 • #3
  Młody3123
  Level 14  
  widziałem na filmie ,że łatwo się na tym jedzie chce uruchomić silnik to wbijam bieg puszczam sprzęgło i silnik pali. a tak to jazda na luzie

  Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

  jak to z tym jest?? Jutro go zamawiam bardzo proszę o szybką odpowiedź.
 • #4
  bruns
  Level 30  
  Jaki wbijasz bieg ? Przecież ten silnik nie posiada skrzyni biegów .
  Napisałem wyraźnie , jazda na pedałach przy wycisnietym sprzęgle a nie na luzie czyli biegu jałowym .
 • #6
  Motorbike
  Level 24  
  Witam.

  Silnik który podałeś w linku, to jest zwykły zestaw silnikowy do roweru chiński, w komplecie powinno być wszystko żeby zamontować na rower i wyjechać w trasę.

  Trzeba tylko dokupić olej do paliwa i mieszać w stosunku 1:16 czyli na litr benzyny 62,5 mililitrów oleju, najlepiej orlen 2t semisynthetic.

  Mixola nie używaj, zbyt słaba jakość.

  Zestaw jest do typowego roweru i do twojego górala powinien pasować, zmierz średnicę rury i napisz jaka jest.
 • #8
  Młody3123
  Level 14  
  dolna część ramy na której jest bidon ma około 4,5 cm średnicy a ta co jest w niej siodełko ma średnice 2,5-3 cm. Słyszałem ,że mogę podłączyć do silnika lampki czy to prawda? mam takie lampki na dynamo żarówki takie bodaj 6V
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  Motorbike
  Level 24  
  W taką ramę ze zdjęcia ten silnik może nie wejść.
  W dziale ogólny techniczny jest bardzo dużo informacji o tych silnikach, na mieszance 1:50 to szybko zatrzesz ten silnik.
 • #12
  User removed account
  Level 1