Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LA660S Magic Pilot + dekoder NC+ Mediabox

16 Mar 2014 19:43 14847 8
  • Poziom 10  
    Witam
    Czy ktoś próbował sparować pilot Magic od LG z dekoderem Mediabox+ z NC+ ?
    W opcji wyboru producenta wybieram ADB i 2 lub 3 rodzaje pilota z którym pilot reaguje na polecenie.
    Niestety w jakiejkolwiek z opcji nie działa klawisz "OK" czyli naciśnięcie rolki.
    Bez tej funkcji nie da się obsłużyć menu EPG, czyli i tak muszę korzystać z dwóch pilotów.
    Czy ktoś sobie poradził z tym problemem?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    mihal2002 napisał:
    A czy w instrukcji obsługi pilota jest napisane że pilot w 100% odwzoruje oryginał?

Nie oczekuję 100% odwzorowania, ale opcja "OK" na pilocie jest jedną z podstawowych, której można by było oczekiwać.
    Stąd pytanie, bo może komuś udało się z instalacją pilota z ustawieniami dla innej firmy z podanej listy. Do wyboru jest, co najmniej, kilkaset kombinacji.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Gpear, czy rozwiązałeś problem z funkcją OK, bo mam ten sam kłopot.
  • Poziom 10  
    wojtek9421 napisał:
    Gpear, czy rozwiązałeś problem z funkcją OK, bo mam ten sam kłopot.

Nie rozwiązałem. Czekam, może przy kolejnej aktualizacji oprogramowania pojawi się odpowiednia konfiguracja, choć raczej na to nie liczę...
  • Poziom 2  
    Ja ustawiłem na 13 model pilota i nie traci pamięci. Jak chcę wyświetlić menu o programie tv to robię tak:
    Podczas oglądania danego programu włączam wirtualnego pilota na ekranie i klikam przycisk INFO. Wtedy pojawiają się dwa paski o bieżącym i następnym programie. Następnie klikam jeszcze raz przycisk INFO i wtedy mam opis programu. Następnie przyciskając klawisze funkcyjne na pilocie Magic mogę poruszać się w górę i w dół danego kanału wyświetlając wszystkie następne propozycję. Natomiast gdy obracam kółkiem pilota wtedy zmieniam kolejne wyświetlane na pasku kanały i w każdym tak jak wyżej mogę klawiszami funkcyjnymi wyświetlać streszczenia danych programów.
  • Poziom 10  
    wojtek9421 napisał:
    Ja ustawiłem na 13 model pilota i nie traci pamięci. Jak chcę wyświetlić menu o programie tv to robię tak:
    Podczas oglądania danego programu włączam wirtualnego pilota na ekranie i klikam przycisk INFO. Wtedy pojawiają się dwa paski o bieżącym i następnym programie. Następnie klikam jeszcze raz przycisk INFO i wtedy mam opis programu. Następnie przyciskając klawisze funkcyjne na pilocie Magic mogę poruszać się w górę i w dół danego kanału wyświetlając wszystkie następne propozycję. Natomiast gdy obracam kółkiem pilota wtedy zmieniam kolejne wyświetlane na pasku kanały i w każdym tak jak wyżej mogę klawiszami funkcyjnymi wyświetlać streszczenia danych programów.

Jest to jakieś rozwiązanie, choć kłopotliwe.

Jak jednak radzisz sobie w Guide? Udało Ci się wejść magic'iem w jakikolwiek katalog programów?
  • Poziom 1  
    Mam dokładnie ten sam problem. Dodatkowo opcja list na pilocie też nie działa (mam pilota an-mr600), która na nc+ włącza listę nagranych filmów.

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.