Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprowadzenia auta z Niemiec, opłaty

ablativus01 16 Mar 2014 19:44 3075 5
  • #1 16 Mar 2014 19:44
    ablativus01
    Poziom 9  

Witam,
    wybieram sie do Niemiec aby tam kupic auto i sprzedac je pozniej.
    Bedzie to moj pierwszy taki wyjazd i stad mam kilka pytan, na forum znalazłem kilka ciekawych informacji ale chciałbym spytac czy cos sie zmieniło.
    1.Jakie dokumnety nalezy wypelnic?
    2. Co po kolei nalezy robic po zdecydowaniu sie na zakup samochodu
    3. W Niemczech mam rodzine i z nią bede szukał auta, teraz zastanawiam sie czy lepiej byłoby zarejestrowac auto na kogos z rodziny w Niemczech i zjechac na normalnych rejestracjach czy zarejestrowac na zołte lub czerwone tablice i na nich zjechac.
    4. Jaki jest koszt takich tablic

czytałem ze jezeli auto byłoby zarejestrowane na rodzine to pozniej przy rejestracji w Polsce wystarczyłoby takie tablice odeslac do Niemiec ale co dalej przy sprzedazy innej osobie, kto musi oplacic cło, podatek sarbowy. Przerejstrowanie w Polsce oplaci juz sobie ostateczny nabywca.

Ogólnie to chciałbym wiedziec jakie koszta musze ja poniesc przy sprowadzeniu, jakie ostateczny nabywca a jakie ewentualnie rodzina.

z góry dziekuje za odpowiedzi

0 5
  • #2 16 Mar 2014 20:08
    ziempiotr
    Poziom 17  

Od 1 Umowa najlepiej 2 języczna mały dowód i Brif
    Od 2 Akcyza skarbówka tłumaczenie przeglad wydział komunikacji
    Od 3 Żółte tablice i do domu
    Od 4 80-120 euro :) zależy od landu

0
  • #3 16 Mar 2014 20:27
    ablativus01
    Poziom 9  

Znalazłem takie informacje na innej stronie, z tego co tam pisze jest to najczestsze rozwiazanie.

3 opcja kupna auta to umowa na NIEMCA

dostajesz duży mały brier umowę podpisaną IN BLANCO wtedy wpisuje się ostatni nabywca niby kupił osobiście od NIEMCA.

w tym wypadku ostateczny nabywca robi wszystkie opłaty :CELNY,SKARBÓWKA, 1 przegląd w kraju, RECYKLING, TŁUMACZENIA, SKARBÓWKA, wydział komunikacji.

tylko czy da sie z taką umową wrocic autem do Polski?

0
  • #4 17 Mar 2014 00:56
    chojinka
    Poziom 27  

kupuj auto na siebie i od razu tablice aby dojechać do polski.

0
  • #5 17 Mar 2014 09:57
    ablativus01
    Poziom 9  

czy jest obowiazek wpisywania w Niemczech do briefa w urzedzie mnie jako nowego wasciciela pojazdu? Jak tam wyglada ta procedura po zakupie auta ?

0
  • #6 21 Mar 2014 19:54
    tzok
    Moderator Samochody

ablativus01 napisał:
    tylko czy da sie z taką umową wrocic autem do Polski?
    Da się ale to przestępstwo skarbowe.
    Kupujesz w Niemczech na siebie, wracasz na żółtych tablicach do kraju i albo sprzedajesz od razu i płacisz podatek, albo rejestrujesz na siebie, czekasz 6 miesięcy i sprzedajesz bez podatku.

1