Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica Navigator - oddzielenie plastikowej osłony od stalowego bębna

prz3mek1 16 Mar 2014 20:14 2301 6
  • #1 16 Mar 2014 20:14
    prz3mek1
    Poziom 2  

Witam
    Jak w temacie dzięki temu forum zdecydowałem się na własnoręczną wymianę łożysk w mojej pralce. (okazało się, że jedna nóżka nie była wykręcona i opierała się tylko na 3...) zrobiłem wszystko jak radzili poprzednicy w instrukcji lecz utknąłem na samym końcu :)
    Wyciągnąłem bebechy z pralki i nie wiem co teraz mam stalowy bęben z plastikową osłoną i śrubę w łożyskach połączoną ze stalowym bębnem.
    Próbowałem odkręcić i w jedną i w drugą stronę i nic. Uderzałem młotkiem i też siedzi. Coś na pewno robię nie tak bo powinna wyjść pytanie tylko co i jak powinienem oddzielić plastikową osłonę od bębna?
    Z góry dzięki za odpowiedź
    Amica Navigator - oddzielenie plastikowej osłony od stalowego bębna

0 6
  • #3 16 Mar 2014 21:42
    prz3mek1
    Poziom 2  

Code:
     8 teraz odczep sprężynę u góry bębna o dchyl go tylnia śruba mocująca bęben będzie ciężko odkręcic włóż klucz chyba 18 najlepiej oczkowa i stuknij młoteczkiem pare razy zruszysz i pójdze łatwo zdejmij pasek, zwróć uwage na dolne koło w którym miejscu znajduje się pasek by założyć tak samo, wyjmij bęben. 

9 teraz kawałek rurki ok 20/25cm i 1,5cm grubości i młotek, zaczynaj wybijanie z przodu tylnego łozyska staraj się równo bić do okoła, wyjmij zaślepkę pośrodku tylnej ścianki i wybijaj przednie łożysko razem z zimeringiem

w tym momencie powinno być napisane jak to odkręcić nie wspominają tym ani słowem więc pewnie to banalne proste, a mi się coś zapiekło.

0
  • #4 16 Mar 2014 22:15
    brovar
    Poziom 18  

Jeśli stoisz na tym etapie ze zdjęcia to podpowiem Ci tyle - ośki z łożysk się nie wykręca tylko się ją wybija i ona wychodzi wraz z bębnem do przodu pralki. Jeśli nie chce pójść to bierzesz drewniany kołek na przekładkę i walisz młotkiem po ośce (przez ten kołek żeby gwintu i ośki nie uszkodzić) i musi wyjść. Najlepiej spryskaj to wcześniej jakimś preparatem typu WD-40 i odczekaj z godzinkę.
    Śruba - jak to nazywasz to jest właśnie ośka
    plastikowa osłona - zbiornik pralki
    tak gwoli translacji z polskiego na nasze ;)

0
  • Pomocny post
    #5 17 Mar 2014 00:18
    nares
    Specjalista AGD

brovar napisał:
    bierzesz drewniany kołek na przekładkę i walisz młotkiem po ośce (przez ten kołek żeby gwintu i ośki nie uszkodzić

Co wy wszyscy tak z tym drewienkiem? Bardzo często trzeba solidnie napier.alać, aby wybić wałek, a drewno, nawet dąb, zaraz się rozpadnie. Zapamiętać! : dwie nakrętki M12x1,5 nakręcić mocno na gwint wałka(do końca!) i wtedy można prawidłowo napier.alać dużym młotem :)

0
  • #6 18 Mar 2014 13:40
    egon42
    Poziom 37  

nares napisał:
    wtedy można prawidłowo napier.alać dużym młotem :)
    Ważne aby był to możliwie duży młotek (ja mam 5kg) bo jak będziesz małym długo stukał to stłuczesz gwint a oś się nie wysunie.

0
  • #7 20 Mar 2014 20:03
    prz3mek1
    Poziom 2  

Kupiłem wybijak taki punktowy, który wchodzi w tą dziure w tej ośce i małym młotekiem chyba kilowy czy 600g dało rade wybić. Teraz tylko wybić łożyska i kupić nowe no i zamontować z powrotem :)

0