Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH WTL6300 - Suszarka nie suszy do końca.

m_joker 16 Mar 2014 21:09 7296 7
  • #1 16 Mar 2014 21:09
    m_joker
    Poziom 15  

Witam,
    suszarka nie dosusza prania. Nie ma znaczenia ile tego prania jest, za każdym razem pranie jest lekko wilgotne.

Może dysponuje ktoś schematem elektrycznym tej suszarki? Być może któryś z czujników wariuje.

Jak w suszarkach Boscha realizowany jest pomiar wilgotności? Dwa czujniki temperatury? Są to rezystancyjne czujniki?

0 7
  • #2 16 Mar 2014 22:27
    brovar
    Poziom 18  

Na spodzie suszarki powinien znajdować się filtr powietrza. Proszę sprawdzić czy nie jest przypadkiem zapchany.

2
  • #3 16 Mar 2014 23:33
    m_joker
    Poziom 15  

Filtr, ten który wyłapuje pyłki z tkanin jest czysty, jednostka kondensacyjna wyczyszczona a filtra przed dmuchawą pchającą powietrze do jednostki kondensacyjnej nie ma.
    Suszarka zachowuje się tak jakby normalnie kończyła cykl ale pranie nie jest całkiem suche. Jakby uznawała, że już pranie jest suche.

2
  • #4 19 Mar 2014 19:40
    m_joker
    Poziom 15  

nikt nie pomoże?
    Ktoś może dysponuje schematem?
    Lub może wie co mogło się stać?

0
  • Pomocny post
    #5 19 Mar 2014 21:36
    CAConcept
    Poziom 12  

W suszarkach koncernu BSH wilgotność jest mierzona na zasadzie zmiany rezystancji miedzy dwoma szczotkami węglowymi które się ślizgają po bębnie suszarki ( białe i zielone ramie widoczne na foto )
    BOSCH WTL6300 - Suszarka nie suszy do końca.

Możesz przeczyścić bieżnie bębna pod szczotkami ( zielone ramię i białe ) drobnym papierem ściernym a następnie oczyścić rozpuszczalnikiem .

0
  • #6 23 Mar 2014 20:09
    m_joker
    Poziom 15  

Witaj, to w tej suszarce jest jakoś inaczej. Mam tylko jedną szczotkę węglową (zielone ramie), natomiast mam jeszcze jakiś czujnik na drodze przejścia powietrza z filtra pyłkowego do kondensera.
    Teraz suszarka przestała już suszyć z niewiadomo jakiego powodu.
    Zauważyłem też, że teraz gdy naciskam przycisk od sygnalizacji dźwiękowej to nie zapala mi się dioda włączenia.
    Czyżby programator?

0
  • #7 31 Mar 2014 09:18
    m_joker
    Poziom 15  

Witam, po zdjęciu elektroniki okazało się, że przez uszkodzoną osłonkę żarówki w środku bębna wydostawała sie wilgoć. Spowodowało to samoczynne wyłączanie się suszarki. Ten problem został usunięty.

Niestety nie udało sie usunąć problemu całkowitego wysuszania prania. Nadal są lekko wilgotne. Jakby suszarka kończyła cykl prawidłowo.
    Nie wiem teraz, czy wina leży po stronie czujnika (też nie wiem którego - wg kol. CAConcept są to szczotki węglowe, jednak u mnie jest tylko jedna, lub jest jeden czujnik rezystancyjny - termistor, pomiędzy kondenserem a filtrem zbierającym pyłki), czy może przez wilgoć uszkodzony został tor pomiarowy na programatorze.

Ma ktoś pomysł jak to sprawdzić? Ktoś pomoże? Ktoś wie jakie są wartości rezystancji czujników?

2
  • #8 03 Lut 2015 11:50
    m_joker
    Poziom 15  

okazało się, że uszkodzeniu uległ programator. Po podmianie na inny suszarka działa

1