Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aktualizacja softu w tv samsung ps51d490

16 Mar 2014 21:44 2961 4
  • Poziom 12  
    Witam. Ostatnio zauważyłem że mój telewizor nie odtwarza niektórych filmów w formacie divix, xvid. Wyskakuje napis "nieobsługiwany format plików",lub wogóle ich nie widzi, zwłaszcza takie co są od niedawna oznaczone napisem "Incomplete". Na komputerze odtwarza je bez problemu ,a telewizor niestety nie. Czy można jakoś zaktualizować soft w tym tv, lub kodeki audio,video? Na stronie producenta znalazłem jakąś aktualizację ale nic po polsku nie piszę i boję się kombinować,żeby się pózniej nie okazało że nie mam polskiego menu.
  • Poziom 27  
    Na stronie firmowej samsunga jest oprogramowanie czyli firmware tego tv kwestia tylko czy najnowsze czy oprogramowanie jakie masz. To firmware jest tzw. wielojęzykowe czyli j.polski też będzie. Instalacja jest prosta - ściągasz plik firmware najlepiej na pendrajwa potem go uruchamiasz i rozpakowujesz na ten sam nośnik. Jak odpalić aktualizację jest dokładnie opisane w instrukcji TV ( też można ściągnąć ze strony samsunga ). Podczas aktualizacji zostanie wyświetlony komunikat o wersji oprogramowania -jak jest wyższy to znaczy że jest nowszy.

końcówka 450 - 490 to chyba tylko przekątna a jak nie to i tak TV tego nie przyjmie

Jedyne czego robić nie wolno podczas aktualizacji to nie wyciągać pendrajwa podczas aktualizacji !!!!
  • Poziom 12  
    Dzięki kolego za info. D450,d490 to model tv , a ps51, ps43 to przekątna. Ale znalazłem na tej stronie również do d490 firmware dodane w grudniu 2013r. więc nowsze od mojego, bo kupowałem telewizor w 2011r. Dzisiaj po pracy wrzucę na pendrive i się pobawię. Ciekawe tylko czy aktualizacja dotyczy też kodeków video i audio.
  • Poziom 37  
    Kolego tv to nie komputer nigdy nie będzie odtwarzał wszystkich plików, zawsze się znajdzie jakiś który tv nie odtworzy a w granie nowego oprogramowania często nie rozwiązuje problemu a nawet tworzy nowe problemy prościej dany film przekonwerterować na znany przez tv kodek i taki oglądać na tv.
  • Poziom 12  
    Firmware zaktualizowane , i filmy które nie chciał tv czytać, lub wcale ich nie widział działają. Dzięki.