Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem PS4 do TV przez HDMI

DAREK-2 17 Mar 2014 01:13 4251 4
  • #1 17 Mar 2014 01:13
    DAREK-2
    Poziom 16  

Witam.
    Posiadam stary poczciwy TV Samsung, który jest podłączony do laptopa kablem HDMI i w czasie oglądania filmów robi za monitor.
    Jednakże zamierzam kupić PS4, które jak wiadomo też wymaga podłączenia z TV przez HDMI.
    I tu pojawia się problem, ponieważ laptop stoi na biurku i jest podłączony za pomocą HDMI >> HDMI do dedykowanego złącza nr 2 w TV. Konsole planuje postawić w innym miejscu i jeżeli ją podłączę za pomocą HDMI do innego złącza TV, niż nr 2, to zapewne będzie problem z prawidłowym wyświetlaniem obrazu. Próbowałem podczas podłączania laptopa i tak właśnie było.
    Uprzedzając Wasze odpowiedzi wiem, że rozwiązaniem byłoby zamienianie kabla podłączonego na stałe do złącza HDMI nr 2 w TV na zasadzie, że raz podpinam go do konsoli, a raz do laptopa w zależności od korzystania z danego sprzętu. Niestety taka opcja nie wchodzi w grę, ponieważ kabel HDMI biegnący do laptopa jest zamaskowany pod biurkiem i nie da się go łatwo wyjąć, żeby podpiąć do PS4.
    Ma ktoś z Was pomysł, jak rozwiązać ten problem?
    Rozumiem, że jak podłączę konsole do innego złącza, niż nr 2 w TV, to będzie problem ze skalowaniem wyświetlania obrazu, podobnie, jak ma to miejsce poprzez laptopa?
    Tak na marginesie – po co producent wyposaża ten TV w 3 wejścia HDMI, skoro tylko jedno służy za monitor po podłączeniu laptopa i zapewne PS4 także?

0 4
  • #2 17 Mar 2014 10:27
    mihal2002
    Poziom 43  

Jest coś takiego jak TO i masz po problemie.
    Mam wolne na stanie.

3
  • #3 17 Mar 2014 11:01
    DAREK-2
    Poziom 16  

A da się rozwiązać problem bez kupowania switcha HDMI?
    Bo tak jak napisałem - problemem nie jest to, że TV posiada za mało gniazd HDMI, tylko to, że jedno z nich oznaczone jako nr 2 współpracuje przy podłączeniu komputera i zapewne konsoli też. A inne źle skalują obraz, więc pojawia się pytanie, w jakim celu są, skoro nie można ich w ten sposób wykorzystać?
    Jakieś inne pomysły?

0
  • #4 17 Mar 2014 22:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

DAREK-2 napisał:
    A da się rozwiązać problem bez kupowania switcha HDMI?

Przekładając kable.
    DAREK-2 napisał:
    pojawia się pytanie, w jakim celu są, skoro nie można ich w ten sposób wykorzystać?

Tak to wymyślił producent, dlaczego tak a nie inaczej, zapewne chodzi o kasę za licencję, lub inne opłaty.

0
  • #5 18 Mar 2014 10:52
    DAREK-2
    Poziom 16  

Dzwoniłem na infolinie Samsunga, byłem też w Media Markt i dowiedziałem się, że nawet, jak podłącze PS4 do innego gniazda HDMI w TV, to obraz powinien być prawidłowo wyświetlany.
    Pozostaje sprawdzić. :-)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo