Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes E W210 - zawieszenie NIVO

17 Mar 2014 07:27 7011 1
  • Poziom 11  
    Witam,
    po wymianie gruszek NIVO samochód już się nie podniósł ... przed było ok (nie licząc twardości)
    po kolei było tak :
    1- przy odpowietrzaniu urwałem gwint więc musiałem wymienić regulator więc regulator raczej odpada
    2- wymieniłem przewody ponieważ jeden musiałem odciąć a jeden był lekko przygięty - więc przewody raczej też odpadają
    3- olej nowy dedykowany
    4- przez odpowietrznik nie leci powietrze ani piana - leci czysty płyn
    5- na odpalonym silniku ruszanie dźwignią regulatora wzniosu nic nie daje zero reakcji

wydaję mi się że za małe ciśnienie - po popuszczeniu przewodu na amortyzatorze/siłowniku płyn "kapie" nie tryska.. nawet na odpalonym silniku - ruszanie dźwignią nic nie zmienia tak samo jest przy gruszkach a na odpowietrzniku po popuszczenie po prostu wylewa się tak na oko na ok 0,5 bara - nie wiem ile ale wydaje mi się , że powinno być kilkanaście barów .. i powinno tryskać wyraźnie ..

wspomaganie działa bez zastrzeżeń , poziom płynu jest ok ... w moim regionie mechanicy rozkładają ręce ...
    BARDZO bardzo proszę o pomoc - może jest jakiś regulator ciśnienia ? czujnik ? czy coś podobnego ? a może wymienione gruszki są "trefne" ? ale z tego co wyczytałem nie mają znaczenia w procesie podnoszenia ... tylko amortyzacji tyle że właściwie tylko one zostały wymienione i się zaczęło ..... jeszcze raz proszę o pomoc ! :)