Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 32LE5500 - Nie odbiera DVB-T

tadekmar 17 Mar 2014 09:01 2313 5
    tadekmar
    Level 12  
    Witam mam następujący problem z telewizorem LG 32LE5500: tv nie wyszukuje żadnych programów na każdym z multiplexów. Sygnał (jakość, poziom) na ok 100%, antena kierunkowa na dachu (z przedwzmacniaczem DIGIT niebieska od TELMOR), odległość od nadajnika w Mikstacie ok 30km. Przy próbie dodania mux'a tv wyszukuje kanały ok 10 sekund po czym pokazuje info że znalazł 0 kanałów. Testowałem instalacje antenową na odbiorniku na USB i tam smiga wszystko prawidłowo. TV ma wersje softu 04.00.01. Przywróciłem soft do wersji 04.00.00 ale niestety jest to samo.
    maystero
    Level 24  
    Na początek zrób FACTORY RESET.
    tadekmar
    Level 12  
    Był robiony juz naście razy, próbowalem robić downgrade softu do wersji dostępnej na stronie LG 03.06.02 (czytałem ze ten w wersji 04.00.01 ma wiele błędów) ale nawet wymuszenie instalacji kończy sie błędem "nieznany błąd". Za ktoś inny sposób na downgrade niż przez wejście w menu>opcje>7xprzycisk FAV? do menu serwisowego (ez-adjust, inStart itd) dostaje się przez odtwarzanie na diodzie IR sekwencji z plików wav.
    maystero
    Level 24  
    A zanim aktualizowałeś soft wszytko było dobrze?
    tadekmar
    Level 12  
    Ciężko powiedzieć do tej pory nie miałem potrzeby używania DVB-T, ale jakieś tam testy robiłem tylko w innej lokalizacji (antenowo gorszej) i wszystko śmigalo ale niestety nie pamiętam jaką wtedy miałem wersje softu.
    maystero
    Level 24  
    Wg mnie żonglowanie softem nic nie da. Chyba że wgrałeś od innego modelu, co jest dość trudne. Przypuszczam uszkodzenie procesora. Rzadko, bo rzadko ale zdarzają się takie przypadki, że sygnał jest OK, a sprzęt nie dekoduje streamu i dlatego ci nie wykrywa kanałów.

Jak była dostępna TV analogowa to łatwo można było to stwierdzić, bo analog działał bez problemu.