Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara II Kombi - podnośnik szyby przód

17 Mar 2014 09:43 6210 11
 • Poziom 2  
  Witam mam taki problem:
  Po wymianie linek w podnośniku szyby przedniej lewej w citroenie Xsara II przycisk zaczął działać na odwrót podnoszenie szyby to opuszczanie, a opuszczanie to podnoszenie. Linki raczej nie idzie w inny sposób zamontować jak zamontowałem bo niema takiej możliwości, więc może ktoś pomoże w rozwiązaniu problemu.
 • Poziom 21  
  Jeżeli tylko wymieniałeś linki to tam jest problem. Sądzę że jednak pomyliłeś prowadzenie albo kierunek nawinięcia linek.
 • Poziom 2  
  wiesz raczej założłem tak jak były bo nie ma mozliwości innego założenia gdyż są prowdzenia na rolce co uniemozliwia inne ułożene , może ktos ma schemat jak poprowadzic linki dla sprawdzenia ot ym co pisze

  Dodano po 1 [minuty]:

  czy mogła się zmienić biegunowść silnika gdzyz tak to wygląda

  Dodano po 9 [minuty]:

  Citroen Xsara II Kombi - podnośnik szyby przód
 • Poziom 21  
  Kierunek obrotów silnika mógłby się zmienić w wypadku rozpinania kabli w kostce przy silniku lub przy przycisku sterującym. To jedyna możliwość. Zakładam że tego nie robiłeś, więc pozostają odwrotnie założone linki. Innej możliwości nie widzę.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Co do układu linek to linki są dobrze założone porównywałem je z oryginalnymi odnośnikami, ten podnośnik składa się z trzech linek tak i linka wychodzi z góry silniczka i idzie na górną część prowadnicy lewej, druga linka wychodzi z dołu silnika i idzie w dolną cześć prawej prowadnicy ,a trzecia linka idzie z dolnej części lewej prowadnicy do górnej części prawej prowadnicy,
  to tyle co do linek, a co do odpinania kostek to owszem odpinałem kostkę od silniczka i co w takim przepadku zrobić by odwrócić biegunowość silnika?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 12  
  Mam xsare2 2001r. przednie szyby automat elektryczne. tylne elektryczne zwykłe. Problem jest w lewej szybie przedniej (kierowcy). Po naciśnięciu przełącznika do góry-szyba jedzie do góry (ok). Po naciśnięciu przełącznika na dół szyba znów jedzie do góry (źle). Stało się to w mroźny dzień i od tamtej pory nie mogę opuścić szyby. gdy rozbieram drzwi i opuszczam szybę ręcznie to mogę ją tylko podnieść, obojętnie czy nacisnę do góry czy na dół. resztę szyb działa ok.
 • Poziom 2  
  ja miałem taki problem że po wymianie linek przycisk szyby zaczól dzialłąc na opak dól to do góry a góra to szyba jechał w dól , linki są założone napewno dobrze i tego problemu jako tako nie rozwiązałem wyglada na to że silnik zmienił biegunowośc niechce mi się w to wierzyc według mnie to wina jest w skrzynce BSI ( inteligentna skrzynka bezpieczników i przekażników ) w moim przypadku byłem zmuszony do zamiany kabli przy silniczku bo nic nie pomagało a w twoim przypadku moze wystarczy zresetowa ć BSI przez odłączenie kabli od akumulatora na pare minut spróbój
 • Poziom 12  
  Naprawiłem. Przełamany przewód w wiązce do drzwi kierowcy. jak otwierałem dżwi w mróz to przełamały się zamarznięte przewody bo były stare. polutowałem i wszystko działa. nic nie wymieniałem.