Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara II Kombi - podnośnik szyby przód

gucio19772 17 Mar 2014 09:43 6858 11
 • #1
  gucio19772
  Level 2  
  Witam mam taki problem:
  Po wymianie linek w podnośniku szyby przedniej lewej w citroenie Xsara II przycisk zaczął działać na odwrót podnoszenie szyby to opuszczanie, a opuszczanie to podnoszenie. Linki raczej nie idzie w inny sposób zamontować jak zamontowałem bo niema takiej możliwości, więc może ktoś pomoże w rozwiązaniu problemu.
 • #3
  gucio19772
  Level 2  
  wiesz raczej założłem tak jak były bo nie ma mozliwości innego założenia gdyż są prowdzenia na rolce co uniemozliwia inne ułożene , może ktos ma schemat jak poprowadzic linki dla sprawdzenia ot ym co pisze

  Dodano po 1 [minuty]:

  czy mogła się zmienić biegunowść silnika gdzyz tak to wygląda

  Dodano po 9 [minuty]:

  Citroen Xsara II Kombi - podnośnik szyby przód
 • #4
  krau
  Level 23  
  Kierunek obrotów silnika mógłby się zmienić w wypadku rozpinania kabli w kostce przy silniku lub przy przycisku sterującym. To jedyna możliwość. Zakładam że tego nie robiłeś, więc pozostają odwrotnie założone linki. Innej możliwości nie widzę.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  gucio19772
  Level 2  
  Co do układu linek to linki są dobrze założone porównywałem je z oryginalnymi odnośnikami, ten podnośnik składa się z trzech linek tak i linka wychodzi z góry silniczka i idzie na górną część prowadnicy lewej, druga linka wychodzi z dołu silnika i idzie w dolną cześć prawej prowadnicy ,a trzecia linka idzie z dolnej części lewej prowadnicy do górnej części prawej prowadnicy,
  to tyle co do linek, a co do odpinania kostek to owszem odpinałem kostkę od silniczka i co w takim przepadku zrobić by odwrócić biegunowość silnika?
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  korsarz50
  Level 13  
  Mam xsare2 2001r. przednie szyby automat elektryczne. tylne elektryczne zwykłe. Problem jest w lewej szybie przedniej (kierowcy). Po naciśnięciu przełącznika do góry-szyba jedzie do góry (ok). Po naciśnięciu przełącznika na dół szyba znów jedzie do góry (źle). Stało się to w mroźny dzień i od tamtej pory nie mogę opuścić szyby. gdy rozbieram drzwi i opuszczam szybę ręcznie to mogę ją tylko podnieść, obojętnie czy nacisnę do góry czy na dół. resztę szyb działa ok.
 • #9
  gucio19772
  Level 2  
  ja miałem taki problem że po wymianie linek przycisk szyby zaczól dzialłąc na opak dól to do góry a góra to szyba jechał w dól , linki są założone napewno dobrze i tego problemu jako tako nie rozwiązałem wyglada na to że silnik zmienił biegunowośc niechce mi się w to wierzyc według mnie to wina jest w skrzynce BSI ( inteligentna skrzynka bezpieczników i przekażników ) w moim przypadku byłem zmuszony do zamiany kabli przy silniczku bo nic nie pomagało a w twoim przypadku moze wystarczy zresetowa ć BSI przez odłączenie kabli od akumulatora na pare minut spróbój
 • #11
  korsarz50
  Level 13  
  Naprawiłem. Przełamany przewód w wiązce do drzwi kierowcy. jak otwierałem dżwi w mróz to przełamały się zamarznięte przewody bo były stare. polutowałem i wszystko działa. nic nie wymieniałem.