Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic V Hatchback 1995 - Nie świeci deska rozdzielcza, auto nie odpala.

17 Mar 2014 12:17 3207 2
  • Poziom 8  
    Cześć, mam problem z moją Hondą Civic, mianowicie, jadąc w sobotę rano do pracy nagle przestała działać deska rozdzielcza, samochód tak jakby stracił moc. Zgasiłem go, i nie chciał już ponownie odpalić. Po przekręceniu kluczyka nie działają kontrolki od oleju, akumulatora, srs, hamulca ręcznego, dodatkowo prędkościomierz, oraz wskaźnik temperatury nie dają znaku życia (podejrzewam, że wskazówka od baku też nie działa bo poszła nienaturalnie "ponad stan"). Jedynymi działającymi kontrolkami są te od świateł. Sam sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie wydają się być ok (te pod maską też). Przekaźniki również zostały przezemnie sprawdzone, podłączyłem je do aku i "pykały", czyli powinny być sprawne. Akumulator jest dobry, masa od aku również jest ok. Zapomniałem dodać, że przy próbie odpalania rozrusznik normalnie kręci, jednak nie załapuje.

Dane samochodu:
    Honda Civic V 1995 Hatchback
    silnik: d13b2
    benzyna
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    odświeżam, nikt nie ma pomysłu? Porobilem nowe masy, przeczyscilem stacyjke i dalej nic.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Kostka stacyjki. Sprawdź czy dochodzi napiecie na bezpieczniki. Swiatła działaja poza stacyjka, dlatego uważam ze problem tkwi w stacyjce