Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

integra64 - integra64 - sabotaż wejścia

17 Mar 2014 13:19 3414 3
  • Level 2  
    Witam,
    Mam problem z instalacją alarmową w domu.
    Instalacja ma około 4 lat, na panelu ukazuje mi się wciąż napis "był sabotaż, wezwij serwis".
    Problem był od samego początku instalacji, początkowo pojawiał się raz na pół roku, następnie coraz częściej, a teraz występuje non stop.
    Problem dotyczy tylko jednej czujki nr 11, zmieniłem kąt czujki, zmieniłem okablowanie, wreszcie zamieniłem czujki i po mimo podmiany nowa czujka wykazuje problem (stara w nowym miejscu działa poprawnie).
    Z tego by wynikało, że problem tkwi w samej Integrze.
    Dloadx pokazuje "awarie techniczne z wejść: sabotaż wejścia 11", więcej błędów nie ma. Konfiguracja czujek wydaje się być identyczna.
    W zakładce "Stan wyjścia, timerów, sabotaży i drzwi", zauważyłem, że WYJŚCIA: 4 mam na czerwony kolor, a jak najadę na to myszą, to podświetla mi się chmurka "4. Wyjście 4, Typ: Zasilanie, Polaryzacja +12V, Płyta główna" - nie wiem, czy ma to coś wspólnego.
    Zauważyłem, że jak zdemontuję inną czujkę, to mam informację wyświetlaczu: "sabotaż linii nr ..", a jeśli zdemontuję moją problematyczną 11, to nie ma tego komunikatu na programatorze (raczej ;)), w logach jest.
    Co mogę jeszcze dodać, mam zrzuty ekranowe, logi, gdybyście potrzebowali, instalator wyjechał do pracy w Skandynawii, dlatego piszę do Was .. ;]
    By wyłożyć całą kawę na ławę dodam, że nie mam założonych jeszcze dwóch kontaktronów.
    I to by było...., Jakaś idea?
  • OptexOptex

• Level 26  
    masz linię 11 w sabotażu - może być źle zapięta na centrali lub uszkodzone okablowanie. 4 out to zasilanie i tak jest prawidłowo, że wyświetla na czerwono.
  • OptexOptex
  • Level 2  
    okablowanie jest po skrętce, więc mając dwie wolne pary zmieniłem je na nieuzywane (zasilanie + sygnał) i jest identycznie,
    źle zapięta na Centrali, jeśli mowa tu o fizycznym podłączeniu, to przeczyściłem je i ponownie podłączyłem, ponadto zmieniając pary zrobiłem to jeszcze raz,
    miejsc podłączenia nikt nie zmieniał, jest tak samo, jak bylo na poczatku, gdy sabotaz zdarzal sie dwa razy w roku,

(w ramach uzupelnienia zarowno na jednym programatorze, jak i na drugim (druga strefa) miga zolta dioda)