Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bose lifestyle 5 acoustimass 8 - Jak podłączyć

marcinqg 17 Mar 2014 13:56 2145 11
  • #1 17 Mar 2014 13:56
    marcinqg
    Poziom 9  

Witam
    Proszę o pomoc co byście ciekawego stworzyli z tych zestawów.

Dotychczas używałem zestawienia
    Technics SA-DA20
    Panasonic DVD RA-71
    Bose 201
    Bang & Olufsen CX100
    Luzem mam jeszcze głośnik centralny bose VCS-10

Jakiś miesiąc temu nabyłem składane kino domowe Bose.
    Zestaw składa się z
    Subwoofera Acoustimass 8
    Jednostki lifstyle 5
    Satelitek
    Kabla łączącego podzespoły.

Ujmę to tak czy lifstyle 5 rozgałęzi dźwięk na 5 kanałów do subwoofera Acoustimass 8 bo po podłączeniu podzespołów i głośników grają tylko fronty.

0 11
  • #2 17 Mar 2014 13:58
    marcinqg
    Poziom 9  

Przepraszam foto wrzuciłem do załączników.
    bose lifestyle 5 acoustimass 8 - Jak podłączyć bose lifestyle 5 acoustimass 8 - Jak podłączyć bose lifestyle 5 acoustimass 8 - Jak podłączyć bose lifestyle 5 acoustimass 8 - Jak podłączyć bose lifestyle 5 acoustimass 8 - Jak podłączyć bose lifestyle 5 acoustimass 8 - Jak podłączyć

0
  • #3 17 Mar 2014 16:36
    Polon_us
    Poziom 40  

Z instrukcji tego systemu (Link)- Lifestyle 5 - wynika, że to jest zestaw 2.1 . Nie ma on możliwości dekodowania dźwięku 5.1 . Dodatkowe wyjścia na głośniki są przeznaczone do głośników umieszczonych w innym pomieszczeniu. One odtwarzają to samo, co głośniki główne.

0
  • #4 17 Mar 2014 21:07
    marcinqg
    Poziom 9  

Witam tak i myślałem to co sensownego z tego poskładać???

0
  • #5 18 Mar 2014 04:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, jest to sympatyczny, analogowy zestaw stereo + subwoofer. I nic z tego więcej nie będzie, bo i nie może być.

Trzeba cieszyć się z tego, co jest :)

0
  • #6 18 Mar 2014 11:44
    marcinqg
    Poziom 9  

Cieszę się ale nie wszystko jest mi potrzebne a nie wiem puki co co robić

0
  • #7 18 Mar 2014 12:07
    Polon_us
    Poziom 40  

marcinqg napisał:
    bo po podłączeniu podzespołów i głośników grają tylko fronty.

Urządzenie działa tak, jak ma działać. Zakładam, że subwoofer również gra. Czego więcej oczekujesz?

marcinqg napisał:
    nie wszystko jest mi potrzebne a nie wiem puki co co robić

Możesz dokładniej to sprecyzować?

0
  • #8 18 Mar 2014 23:05
    marcinqg
    Poziom 9  

Działać działa ale Obcykałem zestawienie takie że satelitki grały by z amplitunera i wyjść z niego do subwoofera ale wtedy dostanie on tylko sygnał dźwięku a sterowanie subwooferem zostało by na centralce lifstyle 5. Czyli oddzielnie głośniej ciszej satelitki oddzielnie subwoofer.

Dodano po 2 [minuty]:

Precyzuje działa ale zamiast 5.1 jest tylko 2.1. Zmierzam do tego że teraz mam sprzęt powyżej wymieniony i zamysłem było zostawić tylko satelitki, subwoofer i centralkę a reszty się pozbyć.

0
  • #9 19 Mar 2014 05:02
    Polon_us
    Poziom 40  

Musisz jeszcze wziąść pod uwagę, że centralka Lifestyle odtwarza tylko CD. Nie odtwarza ona DVD.

Także, mam wątpliwości, czy ten plan pozbycia się innych urządzeń powiedzie się. Chyba, że masz zamiar słuchać tylko muzyki.

Powodzenia :)

0
  • #10 20 Mar 2014 22:28
    marcinqg
    Poziom 9  

Szukałem znalazłem coś takiego
    https://www.youtube.com/watch?v=hyvxMcZQYDM
    https://www.youtube.com/watch?v=yyGUmJ1RCTw
    https://www.youtube.com/watch?v=zT9WTGVOp7A

Dodano po 29 [minuty]:

Szkopuł rozwiązany znalazłem filmik na którym koleś się bawił pilotem który ja wrzuciłem do komody bo używam Logitech harmony. Pilot wygląda jak na załączonym foto no i widać czarno na białym.

0
  • #11 20 Mar 2014 23:35
    Polon_us
    Poziom 40  

Heh, muszę się przyznać, że zasugerowany tytułem tematu " Lifestyle 5 ... " swoje opinie opierałem na instrukcji takiego zestawu Bose. Po zamieszczeniu zdjęcia pilota zdałem sobie sprawę z nieporozumienia/pomyłki. Moim zdaniem jest to zestaw Lifestyle 8, który zawiera Lifestyle 5 Media Center.

I ten zestaw tzn. Lifestyle 8 potrafi zdekodować dźwięk przestrzenny 5.1, ale tylko poprzez wejście cyfrowe coaxial, które jest w głównym module Acoustimass. Praktycznie to nie ma tam wejścia, tylko wtyczka w kablach dostarczonych z zestawem, którą można podłączyć do urządzenia z wyjściem cyfrowym coaxial.

Również może zdekodować dźwięk przestrzenny zawarty w sygnale stereo - czyli coś w rodzaju Dolby Pro Logic.

0
  • #12 22 Mar 2014 11:02
    marcinqg
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo