Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DAF CF85 2003r - Cięzko wchodzi 5 i 6 bieg

brawoos 17 Mar 2014 17:25 2064 3
 • #1
  brawoos
  Level 9  
  Witam. w Dafie 85 CF z 2003 r ciężko w czasie jazdy włącza się 5 i 6 bieg tak jak by nie działało wspomaganie pneumatyczne - może ktoś miał taki przypadek i pomoże od czego zacząć.
 • #2
  krisbrumm
  DAF Trucks specialist
  A czy zawsze ciężko wchodzi tzn. bez względu na to czy jest zimny silnik czy ciepły? Jest przy skrzyni biegów siłownik do wspomagania zmiany biegów, czy wersja bez wspomagania???
  Jeżeli po zmianie na wysoką skrzynię próbujesz włączyć 5-ty bieg i jest ciężko ale tylko przez powiedzmy godzinę jazdy ale później już jest dobrze to znaczy, że masz olej o zbyt dużej lepkości w skrzyni.A wówczas zmień go z obecnego (prawdopodobnie 80W90) na 75W80
 • #3
  brawoos
  Level 9  
  Nie ma znaczenia czy zimny czy ciepły- ale i tez nie zawsze ciężko wchodzą czasami dosłownie paluszkiem można wcisnąć 5i 6 . Zauważyłem że jest odłączony czujnik na przesuwce góra/dół choć nie wiem kto i kiedy to odłączył. Co do oleju to nie wiem jaki jest.
 • #4
  martin buldec
  Level 8  
  panowie mam podobny problem ciezko wchodzi 5 i 6 albo ja nieumiem wzucac ,bardzo czesto az mi zgzyta wsteczny przy wbijaniu 5 .
  nadole pod skrzynia sa 2 gniazda mysle ze to splitery tak sie chyba to nazywa jeden z nich byl odpiety ale podpielem i ruznicy niezawazylem zadnej ,moze i przez to mam problemy z zalanczaniem PTO czasem kilka razy musze zalanczac pto zanim zaskoczy bo inaczej to zgrzyta