Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DEWALT DW9116 - przeróbka na 230V, a różne PCB pomiędzy starym i nowym modelem?

17 Mar 2014 17:48 6648 2
  • Poziom 20  
    Witam

Stanąłem przed przeróbką DW9116 z 120V na 230V. Zakupując podzespoły postanowiłem zakupić wszystko x2 i przerobić ładowarkę Ojca (sprzed kilku lat), jak i swoją (sprzęt z 2012 roku).

Przeczytałem tematy na elektrodzie, głównie ten ze szczegółami: Link, a także dodatkowe uzupełnienie kolegi doolski z postu #3 w tym temacie: Link

Elementy z w/w pierwszego cytowanego tematu pasują do obu ładowarek.
    Jednak kolega doolskiw drugim temacie doprecyzowuje jeszcze 4 rezystory.
    Jednak już to doprecyzowanie pasuje do ładowarki Ojca wersja płytki ADP-53CP Rev. K, nie pasuje do mojej ładowarki z 2012 roku na płytce EADP-53 PP.

Zamieszczam zdjęcia obu ładowarek. Ta nowsza po lewej (jaśniejsza). Nie posiada rezystorów R68 i R68. Nie pasuje do niej schemat zamieszczony w ostatnim poście we w/w temacie pierwszym.

Starsza jest na: IRF644 i B&D2001XR3 (dil18) i posiada przycisk do właczenia ręcznie funkcji Tune-up co 10 ładowanie

Nowsza jest na: 16N25C (jest też na nim napis 1C19AL), a scalak jest na SMD (BD2010XR) 14 nóżek i posiada automatic Tune-up (brak przycisku)

Czy ktoś ma schemat tej nowszej ładowarki? Czy da się przerobić też tą nowszą, bazując na tym opisie z elektrody dotyczącej starszej?
    DEWALT DW9116 - przeróbka na 230V, a różne PCB pomiędzy starym i nowym modelem? DEWALT DW9116 - przeróbka na 230V, a różne PCB pomiędzy starym i nowym modelem?
  • Moderator
    Jak można domniemać z powodzeniem powinno to wypalić ponieważ wszelkie przeróbki (przy każdej z ładowarek (różnych firm) przy potrzebie przeróbki (z 120V na 230V) przerabiamy tylko stronę pierwotną.

Zasada to logika wymiany poszczególnych istotnych elementów (to masz już niejako na talerzu), a przy zastosowaniu zamienników np. tranzystorów potrzeba sprawdzenia istotnych ich parametrów.

Oraz podstawowa zasada naprawy przeróbki to podłączenie szeregowe żarówki od strony sieci 230V na czas ewentualnych prób czy napraw, a dopiero po sprawdzeniu poprawności zachowań strony pierwotnej oraz samej żarówki (ma tylko błysnąć). Następnie po upewnieniu się co do poprawności dokonanych zmian odłączyć żarówkę i można przystąpić do testowania samej ładowarki... :D
  • Poziom 21  
    Przeróbki ładowarek dewalta było koniecznoscia kilka lat temu gdy był duzy napływ sprzetu z USA , obecnie tych ładowarek jest na tyle duzo ze mozna kupic sprawna za ok 100 zł
    lub naprawiac uszkodzona , i jest duzo mniej roboty niz przy przeróbkach
    w czasie jaki zajmie ci przeróbka mozna naprawic kilka uszkodzonych
    wiem cos o tym bo naprawiłek kilkadziesiat ładowarek dewalta .