Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uklad do pomiaru "iskry" w ukladzie zaplonowym

07 Kwi 2005 11:05 1086 4
  • Poziom 19  
    Jak zbudowac ukald wejsciowy do analizy napiecia w ukaldzie zaplonowym?. Chodzi mi o uklad odseparowany galwanicznie - wiec pomysly z dzielnikami odpadaja. Jesli sie nie myle powinien byc to uklad typu pojemnosciowego. cos takiego jest na stronie http://www.ignitionmate.com/ . Moze ktos ma pomysl na wykonaie sondy i ukladu dopasowujacego(chyba musi byc szybki i miec duza rezystancje wejsciowa) .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 24  
    a nie lepsze cos opto?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 19  
    timon125 napisał:
    a nie lepsze cos opto?

Nie. Chyba nie rozumiesz o co mi chodzi, to ma nie miec polaczenia z WN, ma to byc w formie klipsu zapinanego na kabel, bez koniecznosci odlaczania przewodu od swiecy. Tak jak w linku powyzej.
  • Poziom 13  
    możnaby się podeprzeć stroboskopem samochodowym do pomiaru kąta zapłonu, który jest synchronizowany z kabla wn., posiada on klips i elektronikę wejściową, zamiast układu wyzwalania lampy możnaby się podpiąć z jakimś woltomierzem albo linijką diodową, tylko mam wątpliwości co do dokładnego skalibrowania tego, ale trzeba sprubować.
    pozdro.
  • Specjalista elektronik
    Przy takim sprzężeniu pojemnościowym wynik zależy od pojemności, więc wypadałoby
    ją jakoś mierzyć - chyba, że parametry kabla są wystarczająco powtarzalne.

Z dwoma czulnikami można by wykombinować układ, który by jednocześnie
    testował iskrę, i kalibrował pojemności - ale i tak potrzebujesz dwóch impulsów,
    inaczej byłyby duże błędy z tego, że pojemności są nierówne.

I uczulam na zabezpieczenie układu - inaczej trafisz na kabel z lekko uszkodzoną
    izolacją, i może Ci spalić elektronikę, to jednak są grube kilowolty.