Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silvercrest - Skaner do negatywów i slajdów - prośba o opinię

Diogenes 17 Mar 2014 18:59 38268 12
    Diogenes
    Level 9  
    Na stronie Lidla znalazłem taką ofertę:

http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-F7ED4BE2-44C29...l/hs.xsl/oferta.htm?action=showDetail&id=9584

Niestety, nie wszystko jest dla mnie jasne.
    Napisali, że przeznaczony jest do:
    "do wszystkich negatywów (film, 35 mm) lub pokazu slajdów (obramowanych, 5 x 5 cm)".
    Co to znaczy do pokazu slajdów obramowanych? Czy to znaczy, że obramowanych slajdów nie da się już skanować, tylko negatyw/pozytyw w formie nie pociętej kliszy?
    skała
    Level 17  
    Witam. Skaner bardzo dobry . Sam go właśnie w lidlu zakupiłem .Miałem troche problemów przy instalacji ale wszystko jest dobrze . Poprostu przy pierwszej instalacji trzeba być bardzo cierpliwym. Bardzo długo się skaner kalibruje i ustawia . Co jeszcze -oprogramowanie jest nie po polsku , brak sterowników do samego urządzenia . Co do jakości jest bardzo dobra . Oczywiście skanuje i filmy w całości (co sześć zdjęć) i slajdy w ramkach.
    gracekrist
    Level 2  
    Witam,
    Również zakupiłam ten skaner i mam same problemy.
    Pierwszy skaner ładnie skanował, ale po zapisaniu zdjęcia na dysk, było ono zniekształcone. Poradzono mi w biurze obsługi klienta Lidl, aby go wymienić. Zrobiłam tak.
    Drugi skaner ładnie skanował zdjęcie ale... nie chciał kopiować go na dysk i ciągle miałam komunikat :"failed to save image" i skaner się zawieszał.
    Odinstalowałam program. Zainstalowałam ponownie i to samo. Zrobiłam to tez na innym komputerze - to samo...
    Wymieniłam więc skaner na kolejny i... znowu to samo...
    Co się dzieje???
    To już trzeci egzemplarz..
    Może ktoś wie, co to jest?
    Może coś robię źle?
    Ale to tak prosty program i urządzenie, że nie wiem, co o tym myśleć..
    W niedzielę mam termin zwrotu urządzenia, jeśli nic nie wymyślę

Pozdrawiam

Dodano po 43 [minuty]:

Na innym komputerze udało się skopiować zdjęcie na dysk, ale zniekształcenia są tak duże, że właściwie można tylko oddać sprzęt do Lidla.

:((((
    pawel-foto
    Level 19  
    Wiele, wiele lat temu korzystałem w redakcji ze skanera Nikona a później kupiłem sobie Minoltę do domu. I te skanery były ok-choć Nikon zdecydowanie lepszy. Jeżeli chcielibyśmy mieć swoje negatywy zachować w odpowiedniej jakości to jednak proponuję rozejrzeć się za używanym skanerem odpowiedniej jakości. Na pewno nie będzie dużo droższy. A to jest jedynie urządzenie skanero podobnie. A opinia że jest bardzo dobry jest mocno dziwna....
    gracekrist
    Level 2  
    Wczoraj oddałam skaner do Lidla.
    Zwyczajnie ,nie miałam już siły z tym walczyć.
    Testowałam 3 urządzenia na 3 różnych komputerach (laptop, stacjonarny stary i stacjon. nowy) -rezultat taki sam na wszystkich.
    Ogromne zniekształcenia obrazu, nie do wyretuszowania.
    Tyle moich doświadczeń z tym sprzętem.
    Poszukam czegoś w sklepach
    Dzięki za pomoc.
    hanni19
    Level 1  
    Aby zniwelować rozmycie i zniekształcenie wystarczy nacisnąć calibrate, w skanerze podczas kalibracji nie może być nic. Poczekać chwilę i działa :)
    Jacuzzi
    Level 1  
    Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć sterowniki do tego ustrojstwa? Nie ma ich ani na płycie dołączonej przez producenta, ani na stronie "supportowej" ArcSoft. Przy próbie pobrania obrazu, skaner wywala komunikat "Skaner is not connected" - pomimo faktu, że system widzi urządzenie.
    Fuler 62
    Level 1  
    W ubiegłym tygodniu zakupiłem w Lidlu skaner do slajdów i negatywów Silver Crest SND 3600 A2.Wszystko było w porządku,przez kilka dni skanowałem slajdy i negatywy,jakość była całkiem poprawna.Niestety wczoraj podczas skanowania zauważyłem poziome smugi i rozmycia,tak w przypadku negatywów jak i slajdów.Czy ktoś mógłby mi poradzić co z tym zrobić?.Co prawda produkt jest na gwarancji,ale może nie jest to coś poważnego i udało by się tego uniknąć.
    jocker_en
    Level 21  
    A może ktoś sample wstawi co ?
    vgw
    Level 15  
    Pare miesięcy temu w sklepach lidla znowu pojawil sie ten scaner SilverCrest, dlugo sie zastanawialem i kupilem. Skany są bardzo dobrej jakości i nie trzeba wcale wydawać 5tys. ( jak to fotografowie twierdzą ), aby skanowac stare klisze.

Polecam jak pojawią się ponownie w sklepie LIDL.
    aanneekk
    Level 9  
    Czy ktoś posiada sterowniki do skanera z Lidla?
    AnnaMariaW
    Level 1  
    Dla zainteresowanych efektami i działaniem tego skanera nagrałam filmik w którym można zobaczyć zasady działania, porównania i rezultaty, mówię też o problemach. To jakby co nie jest reklama - nikt mi za zrobienie filmiku nie zapłacił, postanowiłam przygotować go po tym jak nie znalazłam niczego podobnego po polsku przed podjęciem decyzji o zakupie. Może komuś się przyda 🙂 Może zachęci, a może odstraszy 🙂
    Niestety jestem nowym użytkownikiem forum i nie mogę jeszcze dodawać linków, ale filmik znajduje się na youtube, a jego tytuł to SILVERCREST® Skaner do slajdów i negatywów SND 3600 - tani skaner z Lidla: pierwsze wrażenia i test, wystarczy wpisać go w wyszukiwarkę na youtubie :)
    damprz
    Level 9  
    Mam wiele starych slajdów i chciałbym z nich zrobić odbitki 15x10
    Slajdy mam obecnie bez ramek - siostra je zdjęła myśląc że do skanowania będą potrzebne bez ramek
    Wysyłałem różne zapytania i w jednym serwisie napisali

Quote:
    Aby możliwe było wywołanie czy skanowanie slajdów muszą one być zaramkowane

No, ale patrzę na skaner z Lidla i on ma taką ramkę do której wkłada się właśnie sam slajd.
    Czy mógłby ktoś polecić gdzie mogę to wywołać? A może samego opłaca się kupić urządzenie?

Koszt odbitek ze slajdów (niezależnie czy papier matowy czy błyszczący) to:
    9x13     1,60
    10x15     2,10
    13x18     3,15
    15x21     4,20
    20x30     10,50

Koszt skanowania 1 klatki to
    1024x1520 px     2,10
    2000x3000 px     3,15

Jeśli chodzi o ceny to płaci się osobno za skan i osobno za odbitkę?