Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiroom HD przez WiFi po raz kolejny

17 Mar 2014 19:49 2547 6
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem z połączeniem dekoderów Nki. Szukałem info w sieci, ale jak dotąd nic nie pomogło. Główny router to Netgear WNDR3700v2 - podłączony do czarnego dekodera, biały dekoder podłączony jest do TP-LINK WR843ND. Obydwa routery mają najnowszego Gargoyle. Czytałem w sieci opinie, że WR843ND nie nadaje się do multiroom, ale mi udało się go skonfigurować tak, że Multiroom działał na oryginalnym firmware kilka miesięcy. Problemy z internetem zmusiły mnie do kombinowania, zainstalowałem Gargoyle i teraz już nie mogę skonfigurować połączenia.

Tzn. jestem w stanie doprowadzić do sytuacji, kiedy obraz i dźwięk widoczny jest w tle (załącznik), ale jednocześnie cały czas wyświetlany jest komunikat, że dekodery się nie widzą. Po wyłączeniu i włączeniu białego dekodera obraz się już nie pojawia.

Konfiguracja obydwu routerów w załącznikach. Niektórym pomagało dopisanie swoich DNSów, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak zrobić.

Jeśli ktoś ma pomysł jak skonfigurować połączenie, proszę o info.

pozdr.
  • Computer Controls
  • Poziom 7  
    Skonfigurowałem dekodery ręcznie. Wszystko zaczęło działać... przez kilkanaście minut, potem pojawia się komunikat, że braku połączenia między dekoderami. Żeby odbierać TV, muszę na czarnym dekoderze ponownie "konfgurować" (ustawień nie zmieniam) połączenie sieciowe wtedy dekodery się widzą... na kolejne kilkanaście minut.
  • Computer Controls
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    Czy to jest tzw. multiroom premium?
    Bo jeśli tak to n wymaga wysokiej przepustowości sieci - cały TS jest przesyłany przez sieć do drugiego tunera, dla transpondera 11411 masz wymóg pasma 68Mtis/s na dane dla takiej transmisji.

• Poziom 30  
    studisat napisał:
    Czy to jest tzw. multiroom premium?
    Bo jeśli tak to n wymaga wysokiej przepustowości sieci - cały TS jest przesyłany przez sieć do drugiego tunera, dla transpondera 11411 masz wymóg pasma 68Mtis/s na dane dla takiej transmisji.

Co ma wspólnego! Kolega pisze o podłączeniu dwóch tunerów.
    Trzeba poprawnie ustawić routery i tunery i to tyle.
    Podłączysz kablem i powinno działać, podłączysz transmiterami też zadziała.
    Bez znaczenia czy premium czy standard. Nie wnikam w podłączenia sygnału z satelity.
    Fotodetektor napisał:

Trzeba poprawnie ustawić routery i tunery i to tyle.
    Podłączysz kablem i powinno działać, podłączysz transmiterami też zadziała.

To drugie nie zadziała bo zerwie połączenie. Zabraknie pasma.
    Nie wiadomo czy po przeciążeniu urządzeni nie zrobi resetu analogicznego do ponownego uzyskania linku,a wtedy znowu negocjacja DHCP itd. I tak zabawa w kółko.

Jeden router i dwa tunery i nie ma bata aby nie formalnie był połączenie pomiędzy tunerami. Do czasu jak nie zabraknie pasma albo wydolności routera (czy też huba niesłusznie nazywanego switchem - aby był switchem musi spełnić nieco więcej wymogów niż tylko obsługę 100Mbit/s). Jeden serwer DHCP i dwa tunery konfigurowane jako kliencie DHCP.

Cytat:

Nie wnikam w podłączenia sygnału z satelity.

Niestety w MP Premium cały transport stream odbierany z satelity z danego transpondera jest przesyłany przez LAN do drugiego tunera. W tym standard jest "normalnie" tj tylko niewielka ilość danych wymienianych pomiędzy tunerami.
    Ma to ogromny wpływ na pracę urządzeń sieciowych jeśli przekraczasz ich przepustowość. WiFi 150Mb/s jest nieco za małe dla transpondera 11411. Połowa pasma przy założeniu braku innych transmisji w tym samy paśmie radiowym.
    Masz mieć pasmo non-stop 68Mbit/s dla danych (czyli dojdzie jeszcze trochę na nagłówki pakietów IP oraz nagłówki protokołu na wyższej warstwie niż IP.

Olewanie innych transmisji via link możesz ignorować jak daleko jest do wysycenia pasma cy wysycenia przepustowości urządzeń pasywnych/aktywnych w sieci.

• Poziom 30  
    Wszystko zależy od sposobu podłączenia a i o tym nic nie wiemy.

Sieć LAN łącząca dekodery musi zapewnić przepływ danych odpowiadający potrzebom transmisji obrazu HD oraz dźwięku. Zastąpienie transmisji kablowej przesyłem yu, instalacją elektryczną (PLC) lub drogą radiową (WiFi) wymaga zapewnienia parametrów transmisji zgodnych z standardem 100BASE-TX (fast Ethernet). Zależy to od standardu zastosowanych urządzeń oraz lokalnych warunków.

A i są transmitery z wysoką prędkością transmisji danych w sieci elektrycznej - do 500Mb/s
    Fotodetektor napisał:
    Wszystko zależy od sposobu podłączenia a i o tym nic nie wiemy.

Wiadomo. Tuner slave chce odbierać kanał emitowany z transpondera 11411. Ponieważ nie ma on podłączonej anteny wiec potrzebuje tych danych z tunera master mającego podłączenie anteny.
    Na tym etapie nie ma nic trudnego ale niestety w ADB zamiast dokonania filtrowania pakietów dla danego serwisu niestety przesyłany jest cały transportstream. Czyli wszystkie pakiety danych wysyłane przez ten transponder. Z racji dość wysokiego FEC ten transponder jest transponderem o największej przepustowości danych w ofercie NC+.

FastEthernet ma teoretyczą przepustowość 100Mbit/s. W przypadku fulldupleks nadal jest 100Mbit/s w jednym kierunku. Te 100Mbit/s to nie same dane ale nagłówki pakietów, dane specyficzne dla protokołów wyższego rzędu. Do tego należy jeszcze uwzględnić za wartość teoretyczna 100Mbit/s jest osiągalana w specyficznych warunkach - brak retransmisji, brak kolizji, brak częstych negocjacji dostępu do nośnika itd. Założyć można śmiało iz dla danych dla strumieniowania jest dostępne 80% teoretycznej przepustowości nośnika. Czyli możemy liczyć na nie więcej niz 80Mbit/s . Niby zapas jest .... ale niewielki.

A co z WiFi. Weźmy niepełny standard n - czyli teoretycznie 150Mbi/s Niestety jest to pasmo w dwie strony. Do tego dochodzi problem zajmowania kilku kanałów i niestety dodatkowa trudność czyi zachodzenie kanałów na siebie. Dołóżmy jeszcze częste negocjowanie dostępu do "eteru". 68Mbit/s danych okazuje się niestety za dużym pasmem dla takiego łącza. A jak w polbizu jest wiele accesspointów chcących transmitować duże pliki ...

Transmittery przez sieć energetyczną - dziwię się że jest to dopuszczone z racji zakłócania pasm radiofonicznych. Ersatz który tylko wyciąga kasę z mieszeni. A przy remoncie mieszkania wystarczyło tylko położyć peszla ze sznurkiem. Za głupotę się płaci.

Należy jeszcze dziękować bogu że mamy SR tylko na poziomie 27500 ksym/s a nie np. 29900 ksym/s, ale to tylko zasługa kiepskiego hardware'u tunerów z pierwszych serii nboxów, plus kłopoty z modułami CAM przy wysokiej przepływności danych.

Dlatego isotnym jest pytanie o typ multiroom.

Sieć LAN, nie stawiamy po drodze tuneli. Pakiety ARP przwchodzą bezproblemowo (jedyny sposób na wyczucie że jesteśmy w tym samy segmencie LAN czy jak kto woli w tej samej domenie boradcastowej), adresy będą nadane bezproblemowo, brak NAT'a itd. Jedyny kłopot pojawi się w wydajnością pasma. Ale za to należy podziękować programistom od nowej generacji szrotu.