Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Amilo L6820 Bios nieudany update

17 Mar 2014 20:17 1407 4
  • Poziom 8  
    Witam,

Przedwczoraj aktualizowałem bios w swoim laptopie i niestety, wyłączył się samoczynnie podczas aktualizacji i klapa. Po włączeniu laptopa black screen. Po włączeniu laptopa słychać wentylator. Problem polega na wgraniu bios-u z usb, tu jest pies pogrzebany. Bios AMI kopiuje na pendrive-a, włączam laptopa trzymając ctrl i home i mam tylko dzwięk z głośniczka systemowego 2 krótkie przerwa i 5 krótkich sygnałów, na ekranie nadal czarno, dzwięki powtarzają się co jakiś czas, sztywno nie ustalony. Nie wiem czy bios się wgrywa ponieważ nic nie widać. Niemniej jednak co jakiś czas w pendrive mrugnie dioda led. Czekałem 10 minut to samo. Czarno.... komputer się nie restartuję. Po wyjęciu Pendrive-a laptop nie wstaje. Czytałem, że trzeba skopiować któryś plik i zmienić jego nazwę na jaką i jaki plik?. Formatowałem palucha metodą FAT32 wrzuciłem programem UltraISO obraz biosu do wgrania ze strony producenta i sytuacja j/w. Oto pliki na paluchu...755IIC.107 - plik 107, F82745A- Aplikacja, FLASH - plik wsadowy MS-DOS, KERNEL - plik systemowy, README - plik wsadowy MS-DOS, README - dokument tekstowy. Nie wiem dokładnie, który plik mam skopiować i zmienić jego nazwę aby wystartował pendrive.

• Poziom 43  
  • Poziom 8  
    Fajnie , dziękuję za odpowiedź , ale mnie interesuje czy da radę zrobić reflash bios-u za pomocą usb. Pomijając ten fakt... Mam programator to mikrokontrolerów avr ma piny isp, więc można by nim zaprogramować kość bios-u?. Mogę się mylić, ale czy moja kość nie jest wyjmowana?.. Nie znam się więc pytam, piszę co widzę... Jak wygląda programowanie kości? skąd wsad?

Dodano po 4 [minuty]:

Moja kość Bios-u wygląda tak jak w linku poniżej

http://www.amilo-forum.com/topic,1643,-FSC-BIOS-update-killed-my-Amilo-L6820.html

Dodano po 49 [minuty]:

Cały czas staram się zainstalować Bios z usb, ale nie działa. Opiszę co robię może dopatrzycie się błędu.
    A więc:

-Formatuje usb stick 2GB Kingston w formacie Fat za pomocą programu USB STick Storage

-Następnie ściągam bios producenta z strony Fujitsu Siemens: FTS_BIOSDOSFlashDiscImageAMILOL6820L6825_107c_1001652.EXE

-Wypakowuję zawartość pliku , zmieniam jego nazwę z L755V107.IMA na BIOS.WPH

- Wklejam plik do folderu z programem Crisis

-Odpalam program WINCRIS.EXE

-Zaznaczam
    z listy 'driver' - Mój nośnik danych
    - disk format - removable
    - disk options - create miniDOS
    i START

Z powodzeniem został utworzonu dysk.

Wyjąłem baterie , napęd DVD i dysk twardy z laptopa. Wyłączyłem zasilanie AC włożyłem pendrive trzymałem juz kombinację klawiszy Fn+ESC, ctrl+Esc, Fn+b, Fn + Esc, WinLogo + B, WinLogo + Esc włączyłem zasilanie AC następnie przycisk Power na laptopie, diody się zapalają następnie gasną i nadal to samo 2 krótkie dzwięki przerwa i 5 krótkich dzwięków.

• Poziom 43  
    Kostka jest wyciągana.
    Programatorem ISP jej nie zaprogramujesz.
    Ale możesz użyć willema lub poskładać sobie prosty programator.
  • Poziom 8  
    Dzięki za zainteresowanie problemem, kość zostanie wysłana do użytkownika z forum elektroda.pl. Temat proszę zamknąć. Jeszcze raz dziękuję za Pomoc marek216.