Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprawdzenie poprawności działania sondy lambda

yoland 19 Lip 2005 08:41 64211 35
  • #31 19 Lip 2005 08:41
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #32 19 Lip 2005 17:55
    TomPi
    Poziom 20  

Hmmm...

Nie napisałem że wartość integratora odczytuję oscyloskopem...

Mamy na warsztacie kilka zabawek - Tech, Diag, NXR i jeszcze inne

• #33 20 Lip 2005 02:56
    stiven14
    Poziom 1  

tompi uważasz że oscyloskop jest złym narzędziem ? ciekawe po co ci są te twoje zabawki

• #34 20 Lip 2005 08:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #35 20 Lip 2005 23:20
    TomPi
    Poziom 20  

stiven14 napisał:
    tompi uważasz że oscyloskop jest złym narzędziem ? ciekawe po co ci są te twoje zabawki

Nie napisałem że jest złym narzędziem - w diadnostyce samochdowej jest wręcz niezastąpiony ( w zasadzie to nie poruszałem tematu oscyloskopu)

Napisałem jedynie jak ja sprawdzam lambdę, i nie wydaje mi się aby to był zły sposób. Należy jedynie pamiętać że nie zawsze złe wskazania sondy świadczą o jej uszkodzeniu.

A co do zabawek - zmień konfiguracje AirBag, lub wisz numery wtryskiwaczy w reno bez NXR'a lub zrób pełną diagnostyke Opla bez Tech'a (wiem,wiem - na Allegro jest Euroscan... )

• #36 21 Lis 2005 14:20
    yoland
    Poziom 9  

Witam panowie-w celu sprawdzenia sondy zbudowałem sobie wskaźnik działania sondy oparty na układzie scalonym i dziesięciu diodach-to nic innego jak bardzo szybki woltomierz mierzący ze skokiem napięcia co 0,1V-ale to nic mi nie dało, ponieważ wiem, że sonda dzieła ale linijka świetlna "porusza" się po skali w prawie pełnym zakresie (od 0,1V do 0,8V)-tyle, że nie wiem jak zarejestrować stan kiedy mieszanka jest zbyt bogata i kiedy zbyt uboga-nic nie daje regulacja przepływomierza-dopiero podłączenie do analizatora spalin pozwala na wyregulawanie składu spalin i ustawienie biegu jałowego-czy ktoś zna układ, który pozwalałby zczytywać stan sondy i uśrednić jego wartość-bądź coś co pozwala na odczytanie składu mieszanki-ze wskazań sondy ? Pozdrawiam i dziękuję:D