Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG H4000 - zewnętrzne głośniki

boubek 17 Mar 2014 23:09 1290 7
  • #1 17 Mar 2014 23:09
    boubek
    Poziom 8  

Witam,
    mam pytanie odnośnie podłączenia zewnętrznych głośników do tego telewizora. Posiadam zestaw głośników komputerowych 2.1 i kabel chinch-minijack, podłączyłem głośniki do telewizora, ale w żaden sposób nie potrafię sprawić, aby taki zestaw zadziałał. Ustawiłem nawet w TV w opcjach audio wyjście 'aux' i nic. Może ktoś z Was ma podłączone głośniki i może mi pomóc.
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 18 Mar 2014 09:18
    Jakant
    Poziom 35  

Podłącz kabelek pod wyjście słuchawkowe.

0
  • #3 18 Mar 2014 10:26
    boubek
    Poziom 8  

Tak, to jest wyjście, ale jakość dźwięku jest wtedy bardzo niska. Skoro są gniazda chinch, to powinny działać. No chyba, że od nowości są zepsute.
    Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

0
  • #5 18 Mar 2014 11:22
    egon42
    Poziom 37  

boubek napisał:
    Tak, to jest wyjście, ale jakość dźwięku jest wtedy bardzo niska. Skoro są gniazda chinch, to powinny działać. No chyba, że od nowości są zepsute.
    Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
    Kolego tematów o podłączeniu głośników do tv na forum są setki trzeba poszukać i poczytać i doszedł być do wniosku że aby podłączyć głośniki do nowego tv potrzebny jest wzmacniacz z wejściem optycznym a bo pod słuchawki innej możliwości raczej nie ma. Tu masz podobny temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2776063.html
    boubek napisał:
    Skoro są gniazda chinch,
    Jak są opisane te wyjścia chinch jako audio OUT bo jak inaczej to nie jest to wyjście audio.
    boubek napisał:
    LG H4000
    Jak się chce pomocy to trzeba podawać pełny model a nie skrócony.

0
  • #6 28 Mar 2014 16:46
    boubek
    Poziom 8  

Dokładny model TV to 32LH4000, przeoczyłem to.
    Co do gniazd chinch w telewizorze, to na pewno są one typu 'out', bo podłączyłem dzisiaj aparat fotograficzny, puściłem filmik nagrany za jego pomocą i dźwięk jest. Skoro jest dźwięk,to muszą być sprawne.
    Chcę podłączyć takie głośniki - http://www.geniusnet.com/Genius/wSite/ct?xItem=59435&ctNode=1360&mp=9 .
    Stary zestaw głośników komputerowych nie działa po podłączeniu do gniazd chinch w TV.

0
  • #7 28 Mar 2014 17:08
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Niestety, ale moi przedmówcy dobrze Tobie tłumaczą, odnośnie gniazd chinch w Twoim TV. Gniazda nie są zepsute. Ale, po kolei. Z boku TV pomiędzy gniazdem słuchawkowym a gniazdem HDMI 3 jest AV IN 3 czyli WEJŚCIE ( in ) AUDIO I VIDEO. Z tyłu natomiast masz gniazda również typu IN, czyli też WEJŚCIA przy zespole gniazd opisanych jako COMPONENT IN. Odnośnie podłączenia aparatu fotograficznego o którym piszesz, to wszystko się zgadza. Z aparatu dźwięk został podany na wejście IN TV i dlatego słyszałeś na TV ten dźwięk. Ale, to sygnał był z urządzenia podłączonego ( aparatu ) pod wejście w TV. Pozdrawiam.

0
  • #8 29 Mar 2014 09:46
    egon42
    Poziom 37  

boubek napisał:
    Co do gniazd chinch w telewizorze, to na pewno są one typu 'out',
    Tu kolega jest w błędzie to jest gniazd IN wejście bo dźwięk idzie z aparatu do tv chyba że nagrywasz filmy za pomocą tv a odtwarzasz go na aparacie. Kolega ma problem jak co 2 post na tym forum w tym dziale ma nowy tv i jak go podłączyć do starych głośników wieży amplitunera itp.. Do tych głośników z linka potrzebny jeszcze wzmacniacz jak ma wejście optyczne to za jego pomocą podłączysz.

0