Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie paska LED do wyłącznika czasowego

Trimm 17 Mar 2014 23:47 1167 2
  • #1 17 Mar 2014 23:47
    Trimm
    Poziom 5  

Witam
    To mój pierwszy post, mam nadzieję że w dobrym miejscu.

Chciałbym podłączyć 10 metrów paska LED tak aby po zamknięciu obwodu świecił przez 5 sekund i gasł.

10 metrowy (2 x 5 metrów) pasek LED RGB (wykorzystuję tylko kolor czerwony, ale akurat taki pasek mam) podłączyłem do przekaźnika F&F PCA 512 UNI dodatkowo do tego wszystkiego wpięty jest równolegle buzzer. Całość zasiliłem zasilaczem MW 12V 8,5A. Niestety pojawił się problem. Mianowicie. Gdy zamknę obwód i po 5 sekundach przekaźnik zadziała obwód przestaje działać, natomiast gdy rozewrę obwód przed upływem 5 sekund, przekaźnik "szaleje" - na przemian migają diody zasilania i zwarcia styków, przekaźnik przełącza się kilka razy a buzzer wybrzmiewa jeszcze przez kilka sekund po zgaśnięciu paska LED. dodatkowym problemem jest zwłoka jaka następuje miedzy przerwaniem obwodu, a ponownym jego załączeniem, która wynosi około 4 sekund. Schemat nr.1 Starając się wyeliminować ten problem postanowiłem zastosować drugi zasilacz (12V 2,5A) którym zasilam przekaźnik (i nim zwieram i rozwieram obwód) a drugi zasilacz (12V 8,5A) załączany przez przekaźnik aktywuje pasek LED i buzzer), niestety problem zwłoki między ponownym załączeniem pozostał.Schemat nr.2. Czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób uzyskać zamierzony efekt przy użyciu jednego zasilacza, bez zwłoki i bez "konania" buzzera?

Użyte komponenty:
    Zasilacz nr.1 - 12V, 8,5A
    Zasilacz nr.2 - 12V, 2,5A
    Wyłącznik F&F PCA 512 UNI
    Rozłącznik - przycisk typu PUSH
    Paski LED - 2 x 5 m LED RGB 9tylko czerwony) 12V, 14,4W/m
    Buzzer - 12V[

Schemat nr.1

Edytuj

Schemat nr.2

Edytuj

0 2
  • #2 18 Mar 2014 04:23
    Alemucha
    Poziom 28  

Trimm napisał:
    w jaki sposób uzyskać zamierzony efekt przy użyciu jednego zasilacza, bez zwłoki i bez "konania" buzzera?
    -to proste . Używaj zasilacza do zasilania a wyłączaj wyłącznikami. Inaczej czeka cię ustalanie stanów nieustalonych

0
  • #3 18 Mar 2014 20:56
    Trimm
    Poziom 5  

Czyli żadnych racjonalnych wyjaśnień nie otrzymam?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo