Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Panasonic SC PT 22 EP K

Łukasz Amator 18 Mar 2014 10:13 2817 17
  • #1 18 Mar 2014 10:13
    Łukasz Amator
    Poziom 5  

Witam,
    mam problem z kinem domowym Panasonic.
    Mianowicie chce podłączyć go do tv aby móc podczas oglądania mieć fajny głośny dźwięk, ale niestety nie wiedzieć czemu głośność jest tak cicho że ustawienie na dvd skali 50 daje marny efekt, radio działa głośno, filmy przez kompa też.
    Próbowałem na różnych kablach i nie znalazłem rozwiązania. W dvd jest złącze auro oraz wejście aux (czerwony i biały ).
    Jakieś pomysły?

2 17
  • #2 19 Mar 2014 10:40
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    A jak konkretnie Kolega to podłączał?
    Dobrze rozumiem, że chodzi o to aby sygnał dźwiękowy z telewizora został podany do kina domowego?
    Aby to się udało, telewizor musiałby mieć wyjście audio, które Kolega podłącza do wejścia aux w kinie.
    Ja jeszcze nigdy nie słyszałem, aby telewizor miał wyprowadzone jakiekolwiek sygnały wyjściowe.
    Wszystkie przyłącza służą do doprowadzania sygnałów do telewizora.

Pozdrawiam,
    Karol

0
  • #4 20 Mar 2014 16:16
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Widzę tylko jedną opcję.
    Trzeba połączyć wyjście słuchawkowe telewizora z wejścim AUX kina domowego. Trzeba bedzie zastosować przejściówkę z małego jacka na cinch.

Karol

0
  • #5 20 Mar 2014 19:12
    Łukasz Amator
    Poziom 5  

Dzięki za podpowiedź :) Tylko trochę dziwne że cicho....ustawiam na tv skale 50 na dekoderze cyfry maks i na kinie też maks ;/

0
  • #6 20 Mar 2014 19:51
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. karol1996 podał Tobie jedną z możliwości, najłatwiejszą a zarazem najtańszą jednak nie jedyną. Możesz jeszcze wydobyć sygnał cyfrowy z TV, przetworzyć na analogowy i w tej postaci podłączyć do kina domowego. Jednak jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie od tego, z wykorzystaniem gniazda słuchawkowego. Do połączenia, o którym piszę potrzebujesz przewód tego typu:
    To do konwertera tego typu:
    i ostatni element, którym łączysz konwerter z kinem domowym, to przewód tego typu:
    Jednak, jak wcześniej zaznaczyłem, jest to możliwość znacznie droższa od tej zaproponowanej przez karol1996.
    Można oczywiście też zamiast z TV, sygnał podać z dekodera, o którym wspominasz. Pozdrawiam.

0
  • #7 20 Mar 2014 20:30
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Oczywiście brałem pod uwagę tą możliwość. Nie pisałem o niej, ponieważ wiążą się z nią dodatkowe problemy. Pomijając cenę, dużym problemem jest fakt, że ten adapter trzeba zasilić osobnym zasilaczem.
    Do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia, dlaczego to tak cicho gra.

Łukasz Amator napisał:
    Dzięki za podpowiedź :) Tylko trochę dziwne że cicho....ustawiam na tv skale 50 na dekoderze cyfry maks i na kinie też maks ;/

A czy napewno regulowana jest głośność "słuchwkowa" a nie "głośnikowa" w telewizorze?.

Pozdrawiam,
    Karol

0
  • #8 21 Mar 2014 08:48
    Łukasz Amator
    Poziom 5  

Witam,
    głównym "bólem" jest to że to kino domowe ma dwa wejścia...o kablu cyfrowym nawet nie myślałem bo to dvd ma tylko czincz oraz scart...Karol1996 grzebałem w ustawieniach ale znalazłem opcje typu - wzmocnienie dźwięku tv(nie ma różnicy w dźwięku) tryb filmu, głośniki zewnętrzne oraz wewnętrzne(wewnętrzne czyli od tv grają głośniej od kina...)podłączałem także pod wejście audio in w tv(czincze po prawej stronie tv oraz z tyłu). Co ciekawe kino dostałem od taty a u niego na tv grało głośno...

0
  • #9 21 Mar 2014 09:43
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Dobrym rozwiązanikem będzie zrobienie zdjęcia tyłu tego kina.
    Jeżeli ma dwa wejścia, to może w kiniw trzeba przełączyć, z którego wejścia sygnał ma być wzmacniany.

Pozdrawiam,
    Karol

0
  • #10 21 Mar 2014 09:54
    Łukasz Amator
    Poziom 5  

Witam,
    Tam chyba jest jedno wejście o nazwie Aux ale zdjęcie dopiero wieczorem wstawie.

0
  • #11 06 Maj 2015 13:09
    Ryszard111
    Poziom 11  

Jezeli korzystamy z wyjscia sluchawkowego warto zobaczyc w ustawieniach TV regulacje tego wyjscia sluchawkowego, czesto mozna np. zwiekszyc jego poziom,

0
  • #12 06 Maj 2015 19:42
    Łukasz Amator
    Poziom 5  

No właśnie na tv już próbowałem wszystkiego. Dziwne bo u taty działało :/

0
  • #13 06 Maj 2015 23:51
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Upewnij się wpierw że SA-PT22 jest sprawny,pod AUX podłącz jako źródło jakiś CD,DVD, wieża , cokolwiek co posiada wyjście audio.
    Druga kwestia, czy podłączając pod TV słuchawki mamy duży poziom dźwięku przy maksymalnym wysterowaniu ?

0
  • #14 08 Maj 2015 21:41
    Łukasz Amator
    Poziom 5  

Spróbuje podłączyć coś i sprawdzić tv na słuchawkach bo jeszcze nie sprawdzałem
    :D

0
  • #15 10 Maj 2015 17:36
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

karol1996 napisał:
    Dobrym rozwiązanikem będzie zrobienie zdjęcia tyłu tego kina.

Łukasz Amator napisał:
    zdjęcie dopiero wieczorem wstawie.

?.

0
  • #16 10 Maj 2015 20:33
    Łukasz Amator
    Poziom 5  

Sorka zapomniałem o tym :D Dawno mnie nie było tu. (musze nastawić przypomnienie)

0
  • #17 10 Maj 2015 20:39
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    A czy według sugestii Kol. SERVICE-AV, podłączył Kolega inny sprzęt do posiadanego kina?
    Czekam także na wiadomości dotyczące słuchawek. Oraz to zdjęcie nadal by się przydało.

Pozdrawiam,
    Karol

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo