Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sterownik do reflektorów PAR16 SPOT GU10?

18 Mar 2014 10:38 1800 7
  • Poziom 12  
    Witam.

Posiadam 6 sztuk reflektorów PAR16 SPOT z żarówkami GU10.

Chciałbym kupić do nich jakiś sterownik, ponieważ one świecą stałym światłem, a chciałbym żeby mrugały w rytm muzyki.

Chodzi mi o jakiś tani sterownik z wbudowanym mikrofonem.

Może macie coś na sprzedaż jeśli tak to propozycję proszę składać.

Czekam na wasze sugestie.
  • Moderator Akustyka
    Pierwsze rozwiązanie to sterownik zintegrowany z dimmerem jak np Stairville DC-405B. Rozwiązanie o tyle niewygodne że trzeba ciągnąc sporo kabli prądowych, albo postawić sterownik koło świateł, gdzie często jest trudniejszy dostęp.

Drugie to osobne klocki ze sterowaniem DMX, bardziej rozwojowe:
    Po pierwsze potrzebujesz dimmer lub switch. Dimmer pozwala na regulację natężenia światła, switch tylko włącz wyłącz. Ale ich cena jest porównywalna. Za 4 kanały trzeba zapłacić od ok 300zł.
    Jak kupisz taki dimmer w obudowie jak Eurolite EDX-4 DMX to go po zakupie rozbierz i sprawdź czy są dobrze przykręcone tyrystory. U mnie wszystkie były luźno i jeden tyrystor się usmażył bo nie odprowadzał ciepła. W twej obudowie znajdziesz dimmer od kilku producentów.
    Tu musiał byś kupić labo 2 dimmery żeby sterować każdą lampą z osobna - wygodne jak masz 2 statywy z lampami, albo podłączyć do jednego kanału po 2 lampy. Tylko patrz żeby nie przekroczyć maksymalnego prądu jednego kanału.

Do tego potrzeba Ci sterownik DMX. Albo konwerter z USB które zaczynają się poniżej 100zł albo jakiś stolik, coś pokroju Stairville DJ-X 16 DMX żeby dało się coś zaprogramować i żeby sterownik miał wejście audio lub mikrofon.
  • Poziom 12  
    Mnie wystarczy najprostszy sterownik z wbudowanym mikrofonem, sterownika nie będę używał poza włączaniem/wyłączaniem.

Posiadam inne efekty świetlne led więc te par-16 miałyby być używane tylko do doświetlania stanowiska dja i ewentualnej kapeli.

Jeśli są takie urządzenia, żeby podłączyć do nich reflektory i migają w rytm muzyki bądź sekwencyjnie bez mikrofonu to proszę o jakieś przykłady jakiś tanich urządzeń.